Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Život v pohybu! Sportovní vybavení od Sportisima v hodnotě 1 000 000 korun už má své majitele

Slavnostní atmosféra a pohyb v jednom? Určitě! V pražské Hop Areně se totiž předávaly ceny v hodnotě 1 000 000 korun na sportovní vybavení. Mezi 35 škol, které se zapojily do Sazka Olympijského víceboje a splnily podmínky pro losování, je rozdělila společnost Sportisimo. Učitele a školáky podpořili také sportovci – gymnastka Aneta Holasová, freestyle motocyklista Petr Pilát a bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková.

Vylosováno! 35 škol si rozdělí sportovní vybavení od Sportisima v hodnotě 1 000 000 korun

Sportovní vybavení v celkové hodnotě 1 000 000 korun od společnosti Sportisimo si rozdělí 35 škol z České republiky. Výherce za přítomnosti notářky vylosovala komise složená ze zástupců Sportisima, Českého olympijského výboru a také ambasadora Sazka Olympijského víceboje. „Pět škol získá sportovní pomůcky v hodnotě 60 tisíc, dalších deset škol si vybere vybavení za 40 tisíc, dále 20 a 10 tisíc,“ líčí Štěpán Janáček, sportovní manažer Sazka Olympijského víceboje.

Olympijské tréninky zamíří do 14 krajů. Paralympijskou výzvu vyzkouší šest škol

V osudí, kterým se tentokrát stala čepice Raškovka verze 2.0, se sešlo celkem 166 škol. Z něj někdejší trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty 1996 a sportovní manažerka Sazka Olympijského víceboje společně s cyklistou Jiřím Ježkem, šestinásobným paralympijským vítězem, vylosovali 14 škol, které si na podzim vyzkouší Olympijský trénink.

Ještě nekončíme! Soutěž Špačkoš má prodlouženou uzávěrku

Kreslíte s dětmi obrázky? Máme pro vás dobrou zprávu, dáme vám pár dní navrch. Uzávěrku soutěže totiž posouváme na 31. května. „Kreslící“ soutěže se mohou zúčastnit třídy ze základních škol či víceletých gymnázií, které se zaregistrovaly nebo se v průběhu soutěže zaregistrují do projektu Sazka Olympijský víceboj. Nejpozději v době uzávěrky soutěže pak musí mít v administračním systému zapsané kompletní výsledky Sazka Olympijského víceboje - 8 disciplín Olympijského diplomu nebo 10 disciplín Odznaku všestrannosti - nejméně u 80 procent žáků třídy.

Učitelka Monika miluje všestrannost a říká: Řada dětí je teď na druhém břehu

Mohla by vyjmenovat postupně všechny možné definice a odborné pojmy typu motorika, koordinace, silová zdatnost, kondice. „Vzala bych to spíš z pohledu dítěte. Kroužek Odznaku všestrannosti vedu ve škole už deset let, ale není mým cílem drtit jednotlivé disciplíny OVOV. Pro mě je důležitá všestrannost. Tu miluju,“ říká učitelka Monika Schubertová ze základní školy v Postoloprtech. V projektu Sazka Olympijského víceboje je od samého počátku.