Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Obecně

Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice.

Je určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, které se mohou s dětmi jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy.

Pro první stupeň základní školy doporučujeme zapojení do Olympijského diplomu (program pro I. stupeň, děti 6-11 let). Pro druhý stupeň je vhodnější Olympijský odznak (program pro II. stupeň, děti 12-15 let). Ale záleží na každém učiteli, který program si vybere a nebo jestli se rozhodne děti zapojit do obou částí Olympijského víceboje. Pro děti s handicapem je určena Paralympijská výzva.

Pravidla a propozice Olympijského víceboje 23/24

Registrace

Nová škola se musí zaregistrovat po kliknutí na tlačítko v pravém horním rohu tohoto webu.

Uvede základní informace o škole (název, adresu, počet dětí) a určí garanta (vytvoří přihlašovací jméno a heslo), který bude kontaktní osobou na škole. Po dokončení registrace stačí zadat do adminu žáky a průběžně zapisovat jejich výsledky v jednotlivých disciplínách.

Pokud byste měli s registrací či s adminem problém, jsme připraveni vám pomoci na mailu viceboj@olympic.cz nebo ve všední dny vždy od 10 do 14 hodin také na telefonu +420 720 402 199. Mimo tyto hodiny se nemusíte vždy dovolat, ale na zmeškané hovory zavolá obsluha infolinky zpět.


Výhody projektu

  • Nezáleží na velikosti školy. Zapojit se může malá škola o desítkách žáků stejně jako velká škola se stovkami dětí nebo třeba jen několik tříd ze školy.
  • Není důležité, jestli máte sportovně nadané žáky. Právě u těch méně šikovných dětí je důležité, aby se zapojily a zábavnou formou zlepšovaly svou sportovní zdatnost.
  • Žáky zapojíte jednoduše v rámci hodin tělocviku.
  • Nepotřebujete žádné speciální pomůcky a vybavení.
  • Zdarma pro děti získáte analýzu pohybových předpokladů a doporučení vhodných sportů, která je součástí Olympijského diplomu.
  • Motivujete děti k všestrannému rozvoji pomocí Olympijských odznaků, které mohou získat.
  • Můžete vyhrát Olympijské tréninky na škole se známými sportovci. Každý rok losujeme ze zapojených škol dvě v každém kraji. Celkově tedy hrajeme o 28 Olympijských tréninků.
  • Můžete vyhrát poukazy na sportovní vybavení pro školu. Každý rok darujeme školám vybavení v celkové hodnotě 1 000 000 Kč.