Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Stříbrný olympionik Rohan: Sport dostává ránu za ranou. Je důležité děti motivovat!

Právě jeho tvář tentokrát zdobí minci pro vítězné družstvo Republikového finále Odznaku všestrannosti. Kanoista Lukáš Rohan je navíc ambasadorem Sazka Olympijského víceboje. „Minci jsem zatím viděl jen v on-line verzi, ale řekl bych, že nejsem úplně typ, který by se podobnými věcmi více vzrušoval,“ směje se stříbrný vodní slalomář z olympijských her v Tokiu.

Sazka Olympijský víceboj pro více škol! Alternativní disciplíny jsou v programu napevno

Ne všechny školy mají potřebné vybavení a prostory, aby mohly efektivně a dle pravidel absolvovat disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti. „V loňském roce jsme proto na školách, které nemohou plnohodnotně plnit naše disciplíny, testovali takzvané alternativní disciplíny. Na základě podrobného vyhodnocení zařazujeme v letošním roce část z nich do našeho programu a tím umožníme více dětem a školám splnit Olympijský diplom nebo Olympijský odznak,“ říká Petr Marinčič, projektový manažer Sazka Olympijského víceboje.

S novým školním rokem vstříc pohybu! Startuje další ročník Sazka Olympijského víceboje

Nový ročník největšího školního sportovního projektu je tady! Sazka Olympijský víceboj dětem prozradí, zda jsou vytrvalostní, rychlostní nebo silový pohybový typ a ukáže jim, že sport je zábava a měl by být součástí každodenního života. Zapojit se mohou stejně jako v předchozích letech základní školy a nižší stupně šestiletých či osmiletých gymnázií. „1. září statujeme nový ročník. K našemu ostrému startu také patří Republikové finále, jehož součástí bude letos tisková konference, na které bude oficiálně oznámen start dalšího ročníku,“ říká projektový manažer Petr Marinčič.

Tréninky o prázdninách? Oskol touží po osmém triumfu na Republikovém finále Odznaku všestrannosti

Zahálka přes prázdniny? Ani náhodou. Žáci ze základní školy Oskol Kroměříž nechtějí nic podcenit a na zářiové Republikové finále Odznaku všestrannosti se chystají i o prázdninách. „Scházíme se pravidelně jednou týdně, samozřejmě s dětmi, které jsou momentálně k dispozici,“ říká Vítězslav Tesařík, vedoucí družstva kroměřížské školy, která finále ovládla už sedmkrát.

Malé ohlédnutí. Sazka Olympijský víceboj v televizní reportáži

V pražské HOP Areně jsme v červnu předali šeky na sportovní vybavení školám, které jsou zapojené do projektu Sazka Olympijský víceboj. Ceny v hodnotě milion korun věnovala firma Sportisimo. „Fungujeme na 1300 základních školách. Máme skvělé učitele a skvělé děti a jsme samozřejmě moc rádi, že nás v tom podporují Český olympijský výbor a plejáda našich partnerů,“ říká Petr Marinčič projektový šéf Sazka Olympijského víceboje.

Splněno! Olympijské tréninky završila atletka Helceletová v Ústí

Atletka Denisa Helcetová dorazila v závěru letošního školního roku na základní školu Stříbrnická v Ústí nad Labem. Olympijského tréninku s někdejší olympioničkou a vicemistryní Evropy v běhu na 400 metrů překážek se zúčastnili žáci zapojení do projektu Sazka Olympijský víceboj. Helceletová jim připravila atletickou rozcvičku, vyzkoušeli si i nácvik skoku do dálky a běh přes překážky.