Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Ročník 2021/2022 startuje v říjnu, výsledky můžete zapisovat i v září

Abychom už během září maximálně podpořili návrat dětí do sportovních klubů, výjimečně všem zájemcům umožňujeme získat sportovní analýzu a tipy na vhodné sportovní kluby i mimo školní prostředí. Až do 30. září 2021 mohou rodiče na webu olympijskydiplom.cz registrovat své děti, zadat jejich výsledky v osmi disciplínách a získat elektronický diplom, který jim pomůže s výběrem sportu. Proto ale nemůžeme letošní ročník Sazka Olympijského víceboje odstartovat se začátkem školního roku. Upravovat třídy a zakládat nové žáky bude možné v adminu až od 5. října. Ale žákům, kteří jsou v adminu z minulých let, výsledky zapisovat lze i v září a do nového ročníku budou převedeny.

​Olympijský diplom pro veřejnost: získejte sportovní analýzu i Toyotu C-HR na rok

Za poslední měsíce sportování u dětí značně utrpělo, teď je na čase to dát do pořádku. Olympijský diplom se proto výjimečně otvírá od července do září veřejnosti. „V letošním školním roce bylo pro učitele složité, aby s dětmi splnili ve škole všech osm potřebných disciplín. O možnost sportovní analýzy a doporučení sportovních klubů by ale děti přijít neměly. Rozhodli jsme se proto umožnit plnění zbývajících disciplín přes léto s rodiči tak, aby naše doporučení na podzim přivedlo co nejvíce dětí do sportovních oddílů,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

Olympijský diplom pro veřejnost! Výsledky převádíme do dalšího roku

Motivovat děti k návratu ke sportu a k přihlášení do sportovních klubů je nyní mnohem důležitější než v minulosti. Proto výjimečně otevíráme Olympijský diplom veřejnosti. „Šest let ve spolupráci s učiteli doporučujeme dětem v České republice nejvhodnější sporty, respektive konkrétní sportovní kluby v okolí školy. Letošní sedmý ročník ale výrazně ovlivnila protiepidemická opatření a učitelé neměli, a nemají, moc šancí splnit s dětmi všech osm disciplín,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

České děti v porovnání s minulostí i se zahraničím pohořely. Získáme unikátní data?

Prázdné školní tělocvičny, haly, ale i venkovní hřiště - rok stagnace pohybových a sportovních aktivit či tělesné výchovy na školách se bezesporu odrazil na fyzické zdatnosti a odolnosti dětí a mládeže. Školní sportovní projekt Sazka Olympijský víceboj, který má za cíl přivádět děti ke sportu a ke zdravému životnímu stylu, nyní v Bílé knize zmapoval svá data za posledních deset.

Přípravy na Republikové finále pokračují. Šance pro všechny, nominace bude jiná

Nepolevujeme a pilně chystáme letošní ročník Republikového finále Odznaku všestrannosti - navzdory okolnostem, které nám znovu postavilo do cesty onemocnění Covid 19. „Letošní nominace na republikové finále je ale úplně jiná než obvykle, protože jsme nemohli uspořádat okresní a krajská kola, ani využít výsledky z adminu. Dáváme proto šanci všem školám, aby přihlásily svá družstva,“ říká Richard Adamec, šéf projektu Sazka Olympijský víceboj.

Sportovní balíčky do škol, které to nejvíce potřebují

V letošním školním roce mají školy velmi komplikovanou možnost splnit s dětmi všechny disciplíny víceboje. Těžko by tedy splnily také podmínky pro zařazení do losování hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje, sportovního vybavení od společnosti Hervis. „Přicházíme proto s alternativní variantou, která má charitativní charakter. Přestože je aktuální situace v České republice velmi komplikovaná i pro naši společnost, chceme učitelům pomoct, aby s dětmi, hned jak to bude možné, začali znovu sportovat. Sportovní balíčky proto pošleme tam, kde je nejvíc potřebují,“ vysvětluje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.

Sazka Olympijský víceboj se pro letošní rok změní

Začátek školního roku vypadal optimisticky. V Brně se i přes přísná epidemická opatření podařilo uspořádat Republikové finále Odznaku všestrannosti. „Byli jsme také na několika školách s Olympijským tréninkem. Ale pak se situace zhoršila a zatím to nevypadá, že by se tělocvik vrátil v blízké době do škol,“ říká Richard Adamec, šéf projektu Sazka Olympijský víceboj. „Letošní ročník musíme upravit specifickým podmínkám.“