Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2023!

Milé učitelky, milí učitelé, rádi bychom vám poděkovali za to, s jakým nasazením s námi zvládáte projekt Sazka Olympijský víceboj. Uvědomujeme si, že právě váš čas a úsilí, které sportování dětí věnujete, jsou tím nejcennějším. S blížícími se Vánocemi bychom vám proto rádi popřáli radostné a klidné prožití vánočních svátků a také vše nejlepší a hodně zdraví do nového roku 2023.

Magie Olympijského tréninku! Školáky rozhýbali elitní sportovci i Mirai

Do jejich příchodu zbývaly sekundy. Natěšené a netrpělivé očekávání dětí ze Základní školy U Obory v pražské Uhříněvsi sílilo. A pak? Čtveřice osobností v podobě Davida Svobody, olympijského šampiona v moderním pětiboji, běžkyně Kristiiny Mäki, zápasnice Adély Hanzlíčkové a zpěváka Miraie Navrátila, několikanásobného držitele Slavíka, způsobila výbuch euforie, která dojímala. Pražská základka získala Olympijský trénink jako odměnu za mnohaletou účast v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Sazka Olympijský víceboj jako projektový den? Proč ne!

Celoškolní sportovní den v duchu Sazka Olympijského víceboje uspořádala Základní škola Vrdy v okrese Kutná Hora. „Žáci soutěžili jak v Olympijském diplomu – 1. a 2. třída, tak v Odznaku všestrannosti – 3. a 7.třídy,“ říká garant projektu na místní škole Josef Štainer. „Žáci z osmé a deváté třídy projektový den spoluorganizovali. Přálo nám počasí a všichni jsme si ho užili.“

Mládí frčí ve fair play. Sazka ocenila nejlepší čin zbrusu novým kolem

Bylo to dojemné gesto. Čtrnáctiletá Natálie Kosová na Republikovém finále Odznaku všestrannosti v Brně zastavila v závodě na 1000 metrů a měla k tomu pádný důvod. „Žákyně ZŠ Karla IV. z Nového Bydžova pomohla omdlévající soupeřce. Počkala na pomoc a teprve potom závod dokončila,“ prozradila Šárka Strachová, předsedkyně Českého klubu fair play a někdejší úspěšná olympionička v alpském lyžování.

Stříbrný olympionik Rohan: Sport dostává ránu za ranou. Je důležité děti motivovat!

Právě jeho tvář tentokrát zdobí minci pro vítězné družstvo Republikového finále Odznaku všestrannosti. Kanoista Lukáš Rohan je navíc ambasadorem Sazka Olympijského víceboje. „Minci jsem zatím viděl jen v on-line verzi, ale řekl bych, že nejsem úplně typ, který by se podobnými věcmi více vzrušoval,“ směje se stříbrný vodní slalomář z olympijských her v Tokiu.