Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Učitelka Martina: Děti v pandemii přibraly. Sazka Olympijský víceboj je smysluplný a ucelený

Naše babičky by asi řekly, že byla jako z hadích ocásků. Dítě, které chvíli neposedělo. „Sportovala jsem celý život. Kromě bruslení jsem zvládla snad všechny sporty,“ vzpomíná Martina Nováková na své dětství. Coby učitelka tělesné výchovy na základní škole v Klášterci nad Ohří se nyní snaží předat lásku k pohybu svým žákům. „Sport mi pomohl překonat astmatické potíže. Naučila jsem své tělo a ducha bojovat a přestala jsem brát léky. Dnes jsem dokonce už babička a byť po třech operacích stále tělesně zdatná. Pořád děti přeskáču na švihadle a udělám víc kliků.“

Muž v pozadí olympijsko-paralympijské mise sbíral zkušenosti v Paralympijské výzvě

Dvě takřka dvou měsíční mise během pouhého půl roku. V létě Tokio, v zimě Peking. Vojtěch Svárovský se během nich staral o české olympioniky i paralympioniky. „S členy štábu Českého paralympijského výboru jsem se poprvé setkal až přímo v Tokiu a v první chvíli jsme se ani nepoznali,“ prozrazuje s úsměvem. „Do té doby jsme byli ve spojení pouze přes telefon a sociální sítě.“

ČESKO VESLUJE: Přihlaste se do Školní ligy a zjistěte, jak si pořídit trenažer

K tomu, aby se vaše škola mohla plnohodnotně zapojit do projektu Česko vesluje, potřebujete veslařský trenažer. Nejefektivnější jsou trenažéry dva. Školní ligu sice bez problémů zvládnete „odjet“ i na jednom stroji, ale pro děti je mnohem atraktivnější, když proti sobě mohou závodit v reálném čase. Zároveň se tak zjednoduší organizace tělocviku a ušetříte čas.

Pocta pro trojskokanku! Kašpárková získala Cenu Věry Čáslavské

Atletickou kariéru ukončila v roce 2006, o tři roky později se ještě coby basketbalistka k vrcholovému sportu vrátila. Jako sportovní manažerka školního projektu Sazka Olympijský víceboj Českého olympijského výboru teď touží po jediném. „Chceme děti naučit, aby se sport stal součástí jejich života,“ řekla Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka v trojskoku z Atlanty 1996. Kašpárková se nyní stala osmou laureátkou Ceny Věry Čáslavské, kterou uděluje Český olympijský výbor za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí.

V Polešovicích žili olympiádou. Dokonce i v kuchyni!

Oheň v Pekingu uhasl, zimní olympijské hry 2022 už májí své vítěze. Společně s českými sportovci sdíleli olympijskou atmosféru i jejich fanoušci nebo děti na školách. „I když jsme měli týden prázdniny, ten druhý jsme si parádně užili. Vyzdobili jsme celou školu v olympijských barvách, napsali vzkazy olympionikům. Vzniklo spousta panelů, kde byly zajímavosti olympijských her, také stupně vítězů, historie olympiád apod.,“ líčí pedagožka Renata Šimková ze ZŠ Polešovice, která se účastní Sazka Olympijského víceboje.

Je rozhodnuto! Zbrusu nová Toyota putuje do Sokolnice

Bylo to napínavé losování v režii loterijní společnosti Sazka. Ve hře byla zbrusu nová hybridní Toyota C-HR. Stříbrnou krásku bude nakonec po celý rok zdarma užívat David Elicer, pedagog ze ZŠ Sokolnice. Toyota coby partner Sazka Olympijského víceboje totiž v průběhu roku připravila speciální motivaci k absolvování disciplín Olympijského diplomu. Z mailů, na které jsme zasílali Olympijské diplomy, jsme pak vylosovali jednoho výherce.

Katapult na chodbu aneb Školní vylomeniny olympijských medailistek

Na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu 2018 braly obě bronz. Zatímco pro tehdejší rychlobruslařku Karolínu Erbanovou to byla první olympijská medaile, snowboardcrossařka Eva Samková přidala cenný kov k olympijskému triumfu ze Soči 2014. V Pekingu obě chybějí. Samkovou na hry nepustilo zranění, v prosinci si zlomila obě nohy v kotnících. Erbanová do poslední chvíle bojovala o nominaci do hokejového nároďáku. Nakonec ni na místo nezbylo. Obě však spojuje ještě další věc...

Učitel hvězd: Ti, kteří něco dokázali, vzešli z všestrannosti

Je třetí generací učitelů v rodině a učí už i jeho syn. Rukama mu prošly například takové hvězdy českého sportu jako olympijští medailisté biatlonista Michal Krčmář, rychlobruslařka a nyní hokejistka Karolína Erbanová nebo dokonce olympijská šampionka v snowboardcrossu Eva Samková. „Pokud chcete být dobrým trenérem, musíte hořet,“ líčí pedagog a trenér Aleš Suk. „Když nejste zapálení, nemůžete nikoho nadchnout.“

Známe výherce Olympijských tréninků a Sportovní dny Paralympijské výzvy!

Po téměř dvouleté odmlce se přímo v sídle Sazky, generálního partnera projektu Sazka Olympijský víceboj, losovaly Olympijské tréninky a Sportovní dny Paralympijské výzvy. Vítězné školy vybrali z osudí kanoista Lukáš Rohan, stříbrný olympijský medailista z Tokia a paralympionička a reprezentantka v atletice Tereza Jakschová. Na losování pak dohlížely Tereza Vyhnálková jako zástupce Sazky a Šárka Kašpárková za Český olympijský výbor.