Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Olympijské tréninky zamíří do 14 krajů. Paralympijskou výzvu vyzkouší šest škol

V osudí, kterým se tentokrát stala čepice Raškovka verze 2.0, se sešlo celkem 166 škol. Z něj někdejší trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty 1996 a sportovní manažerka Sazka Olympijského víceboje společně s cyklistou Jiřím Ježkem, šestinásobným paralympijským vítězem, vylosovali 14 škol, které si na podzim vyzkouší Olympijský trénink.

Ještě nekončíme! Soutěž Špačkoš má prodlouženou uzávěrku

Kreslíte s dětmi obrázky? Máme pro vás dobrou zprávu, dáme vám pár dní navrch. Uzávěrku soutěže totiž posouváme na 31. května. „Kreslící“ soutěže se mohou zúčastnit třídy ze základních škol či víceletých gymnázií, které se zaregistrovaly nebo se v průběhu soutěže zaregistrují do projektu Sazka Olympijský víceboj. Nejpozději v době uzávěrky soutěže pak musí mít v administračním systému zapsané kompletní výsledky Sazka Olympijského víceboje - 8 disciplín Olympijského diplomu nebo 10 disciplín Odznaku všestrannosti - nejméně u 80 procent žáků třídy.

Učitelka Monika miluje všestrannost a říká: Řada dětí je teď na druhém břehu

Mohla by vyjmenovat postupně všechny možné definice a odborné pojmy typu motorika, koordinace, silová zdatnost, kondice. „Vzala bych to spíš z pohledu dítěte. Kroužek Odznaku všestrannosti vedu ve škole už deset let, ale není mým cílem drtit jednotlivé disciplíny OVOV. Pro mě je důležitá všestrannost. Tu miluju,“ říká učitelka Monika Schubertová ze základní školy v Postoloprtech. V projektu Sazka Olympijského víceboje je od samého počátku.

Učitelka Martina: Děti v pandemii přibraly. Sazka Olympijský víceboj je smysluplný a ucelený

Naše babičky by asi řekly, že byla jako z hadích ocásků. Dítě, které chvíli neposedělo. „Sportovala jsem celý život. Kromě bruslení jsem zvládla snad všechny sporty,“ vzpomíná Martina Nováková na své dětství. Coby učitelka tělesné výchovy na základní škole v Klášterci nad Ohří se nyní snaží předat lásku k pohybu svým žákům. „Sport mi pomohl překonat astmatické potíže. Naučila jsem své tělo a ducha bojovat a přestala jsem brát léky. Dnes jsem dokonce už babička a byť po třech operacích stále tělesně zdatná. Pořád děti přeskáču na švihadle a udělám víc kliků.“

Muž v pozadí olympijsko-paralympijské mise sbíral zkušenosti v Paralympijské výzvě

Dvě takřka dvou měsíční mise během pouhého půl roku. V létě Tokio, v zimě Peking. Vojtěch Svárovský se během nich staral o české olympioniky i paralympioniky. „S členy štábu Českého paralympijského výboru jsem se poprvé setkal až přímo v Tokiu a v první chvíli jsme se ani nepoznali,“ prozrazuje s úsměvem. „Do té doby jsme byli ve spojení pouze přes telefon a sociální sítě.“

ČESKO VESLUJE: Přihlaste se do Školní ligy a zjistěte, jak si pořídit trenažer

K tomu, aby se vaše škola mohla plnohodnotně zapojit do projektu Česko vesluje, potřebujete veslařský trenažer. Nejefektivnější jsou trenažéry dva. Školní ligu sice bez problémů zvládnete „odjet“ i na jednom stroji, ale pro děti je mnohem atraktivnější, když proti sobě mohou závodit v reálném čase. Zároveň se tak zjednoduší organizace tělocviku a ušetříte čas.