Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Olympijský víceboj se mění! Chceme nabídnout moderní projekt

Vážené ředitelky, vážené garantky, vážení ředitelé, vážení garanti,

Olympijský víceboj se mění! Chceme nabídnout moderní projekt

na úvod bychom Vám všem chtěli znovu poděkovat za to, s jakou péčí, odhodláním a nasazením se společně s vašimi žáky zapojujete do Olympijského víceboje. Vaší práce si moc vážíme, obzvláště v této době, kdy zdatnost českých dětí není v takové kondici, jakou bychom u nich rádi viděli.

Stále zhoršující se situace nám není lhostejná. Svět kolem našich dětí se mění a my na tyto změny musíme reagovat. Proto jsme se rozhodli, že nyní napneme všechny síly, abychom tento projekt vylepšili a motivovali k pohybu co nejvíce dětí. Aby i díky Olympijskému víceboji nacházely lásku k pohybu a osvojovaly si návyky pro zdravý a aktivní život. To je náš hlavní cíl.

Dalším důležitým tématem je ale pro nás také udržitelnost projektu do budoucna s potenciálem dále ho rozvíjet. Pracujeme na nové koncepci Olympijského víceboje, kterou bychom rádi odstartovali společně se začátkem nového školního roku 2024/25. Věříme, že chystané novinky Vás osloví a posunou projekt novým a atraktivnějším směrem nejen pro děti, ale i pro Vás – učitele tělesné výchovy, garanty, celé školy.

Změny se týkají také Republikového finále Olympijského odznaku, které letos v září v tradičním formátu, na který jste byli roky zvyklí, již neuspořádáme. Soutěžní část Olympijského víceboje skončí krajskými koly v červnu 2024, kde budou vyhlášeni a oceněni vítězové jednotlivých krajů.

Připravujeme novinku v podobě atraktivní interaktivní konference v Praze, s tématy, která by měla pomoci Vám – garantům sportu v jednotlivých školách, pohybové aktivity dále rozvíjet. Pro školáky zase chystáme speciální aktivity v rámci Evropského týdne sportu a projektu Aktivní září. Bližší informace Vám poskytneme v následujících týdnech.

V případě dotazů se obracejte na náš email: viceboj@olympic.cz.

…………………………………………………..
Milan Hnilička, místopředseda ČOV