Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Nevídaný počet skvělých běžců se sešel při krajském kole Odznaku Všestrannosti ve Stráži pod Ralskem. „Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.

Všichni jsme jeden tým! V Táboře vládl při Odznaku Všestrannosti týmový duch

Tohle bylo jednoznačně největší krajské kolo Odznaku Všestrannosti letošního roku. Na atletickém stadionu Mír v Táboře se totiž v jeden moment sešlo 253 soutěžících dětí. „Větší krajské kolo už letos nebude a asi tomu odpovídala i ta bouřka, která nás pokropila. Hodinu brutálně pršelo,“ směje se pořadatel Radek Zavřel. Vítězství zůstalo v Táboře, vyhrála ZŠ Zborovská se 24 269 body.

Počasí navzdory. Pražské školáky při krajském kole Odznaku Všestrannosti déšť nepřemohl

Jako den a noc, tak rozdílná byla krajská kola Odznaku Všestrannosti v Praze. První půlce pražského regionu v úterý počasí přálo. Zato ve středu bojovali soutěžící na stadionu Slavie i s deštěm či dokonce s průtržemi mračen. „Ale děti se s tím statečně praly, nikdo se kvůli počasí neodhlašoval. Ti, kteří byli zapsaní, přišli,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Vítězství připadlo ZŠ Jitřní z Prahy 4 s 25 442 body a FZŠ Chodovická z Horních Počernic s 25 336 body.

Z Odznaku Všestrannosti na olympiádu? V Mělníku vyrostl supertalent

​Vítr se srdnatě točil nad atletickým stadionem ve Slaném. Právě tady přitom probíhalo krajské kolo Odznaku Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje. Ve Středočeském kraji – západ triumfovalo Sportovní gymnázium Plzeňská z Kladna, které si připsalo 24 782 bodů. „Přišel se na nás tradičně podívat starosta Martin Hrabánek, děti ve Slaném na OVOV vyrůstají,“ líčí za pořadatele Petr Marinčič.

S extraligovými hokejisty v zádech! Krajské kolo OV v Chomutově ovládli žáci z Litoměřic

Pořádnou posilu v podobě extraligových hokejistů měli na krajském kole Odznaku Všestrannosti žáci z Ústeckého kraje. Na Letní stadion v Chomutově totiž dorazili gólmani z týmu Piráti Chomutov Štěpán Lukeš a Dominik Pavlát. „Strávili s dětmi nějaký čas a také tam měli svou autogramiádu,“ říká za pořadatele Petr Marinčič. Na severu Čech zvítězila ZŠ Ladova z Litoměřic s 25 868 body.

„Lety“ v dálkařském sektoru. V Čáslavi proběhlo krajské kolo Odznaku Všestrannosti

Už je to taková čáslavská tradice. Na atletickém stadionu Vodranty znovu proběhlo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V Čáslavi se utkalo 11 týmů a 55 žáků ze škol ve východní části Středočeského kraje. Vítězem v prvním krajském kole se stala ZŠ Palachova z Brandýsa nad Labem, která posbírala 23 261 bodů. „Všechno nám krásně vyšlo,“ pochvalovala si za organizátory bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková.