Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

To nejlepší nakonec! V Otrokovicích padla při Odznaku Všestrannosti meta 26 tisíc bodů

Poslední krajské kolo Odznaku Všestrannosti beze zbytku naplnilo pořekadlo: To nejlepší nakonec. „Platilo to stoprocentně, protože tento kraj je hrozně silný,“ říká za pořadatele bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. „Vyhrála ZŠ Oskol Kroměříž, která se jako jediná ze všech dostala přes 26 tisíc bodů.“ Trojnásobný republikový šampion posbíral přesně 26 016 bodů.

Rozhodčí v zeleném. Děti z Jihomoravského kraje měly při závodech vojenský dozor

Někdy záleží na maličkostech. A tou může být i výhoda domácího prostředí. Atletický stadion pro finále Odznaku Všestrannosti si v Brně vyzkoušely děti z Jihomoravského kraje. „Uvidíme, jestli jim to pro finále pomůže,“ usmívá se bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V krajském kole zvítězila ZŠ Slovácká z Břeclavi s 24 348 body.

Návrat ke kořenům. Kašpárková se s Odznakem Všestrannosti vrátila na svou základku

Na tuhle školu se vždycky ráda vrací. Krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Moravskoslezském kraji organizovala ZŠ M. Kudeříkové v Havířově. „Je to škola, kde jsem začínala s atletikou,“ líčí za pořadatele Šárka Kašpárková, bývalá trojskokanka a bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V Havířově vyhrála třinecká ZŠ D. a E. Zátopkových s 24 031 body.

Když pásmo nestačí. V Hradci Králové při Odznaku Všestrannosti padaly rekordy

Bylo to snad nejteplejší kolo ze všech. Sluneční paprsky se při krajském kole Odznaku Všestrannosti nelítostně opíraly do tartanu na atletickém stadionu v Hradci Králové. „Z něj sálalo snad 60 stupňů, bylo to těžké,“ hodnotí za pořadatele David Novotný. „Ale asi dvě minuty po vyhlášení výsledků začalo strašně pršet, takže jsme utekli hrobníkovi z lopaty.“ Klání Královehradeckého kraje ovládla ZŠ Podharť ze Dvora Králové nad Labem s 24 452 body.

Perfektní organizace i skvělé výkony. V Tachově při Odznaku Všestrannosti soutěžila i učitelka

Perfektní organizace je základ úspěchu a ta byla v Tachově při krajském kole Odznaku Všestrannosti na jedničku. „Dálka se tu skákala pouze na jednom doskočišti, a přesto vše proběhlo naprosto hladce,“ líčí Radek Zavřel z pořadatelského týmu. „Běžně přitom skáčeme na dvou doskočištích nebo dokonce na čtyřech.“ Vítězství si odvezla plzeňská základní škola Na Dlouhých, která získala 23 988 bodů.

Běžecká výzva i oslava narozenin. V Moravské Třebové padla meta 25 tisíc bodů

Jít příkladem se rozhodně vyplatí. Tuhle výzvu přijala i nová posila olympijského týmu dýdžej Aleš Matoušek, který dětem zpříjemňuje zápolení na krajských kolech Odznaku Všestrannosti. „Vždy si naplno vyzkouší jednu disciplínu víceboje, tentokrát běžel jeden kilometr,“ líčí pořadatel David Novotný. „Zvládl ho lehce pod pět minut.“ V Pardubickém kraji triumfovala ZŠ Palackého z Moravské Třebové s 25 131 body.

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Nevídaný počet skvělých běžců se sešel při krajském kole Odznaku Všestrannosti ve Stráži pod Ralskem. „Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.