Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Porazíte naše ambasadory? Připravili jsme pro vás týdenní výzvy

V rámci spuštění online tréninkového deníku si pro vás náš tým připravil i týdenní výzvy, do kterých se může zapojit úplně každý. Výzvy obsahují tři cviky, kterými se dostanete do formy pro jednotlivé disciplíny Sazka Olympijského víceboje. A každý pátek pak můžete změřit síly s našimi ambasadory.

Porazíte naše ambasadory? Připravili jsme pro vás týdenní výzvy

Učitelům budeme jednotlivé PDF karty s cviky dávat k dispozici vždy na začátku týdne. Postupně budou každé pondělí přibývat také v tomto článku, v adminu v sekci Dokumenty a návody, pošleme je garantů do emailu a také je zveřejníme na našich sociálních sítích.

Můžou je využít jako inspiraci, připravit dětem jiné cviky a ty zakončit „soubojem“ se známými sportovci v disciplíně týdne. Nebo jim budou naše karty, kde vždy najdou tři cviky, které děti připraví na porovnání s našimi ambasadory, plně vyhovovat a jen si zvolí kanál (email nebo třeba systém Bakaláři), kterým zadání dětem rozešlou s doporučením, jak často trénovat. My navrhujeme každý den, ale před ostrým testem disciplíny si dát den odpočinku.

A jak porovnáte svůj výkon se sportovcem, který si dá s vámi výzvu? Jejich výsledek zveřejníme vždy v pátek na Facebooku a Instagramu Sazka Olympijského víceboje. V rámci týdenních výzev jsme spustili také soutěž. Více se dočtěte ZDE.

  • Týdenní výzva (25. - 31. května) T-běh s badmintonistou Adamem Mendrekem. Své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka. Disciplína pro hbitost a výbušnost. Nejdříve začněte našimi průpravnými cviky a pak si změřte, jaký uděláte výkon v této disciplíně. Adam Mendrek zaběhl T-běh za 12,25. Jeho výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 29. května. Jaký čas máte vy?

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Pro stejný týden máte šanci zapojit se také do paralympijské výzvy s neslyšící atletkou Lenkou Matouškovou. Své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka. Výsledek Lenky Matouškové je 12,7. Zveřejnili jsme jej na sociálních sítích v pátek 29. května.

PDF dokument s výzvou najdete na tomto odkaze.

  • Týdenní výzva (18. - 24. května) skok z místa s halovou mistryní Evropy Denisou Helceletovou (Rosolovou). Své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka. Tato disciplína Olympijského diplomu testuje ohebnost dolních končetin. Dostaňte se do formy našimi průpravnými cviky a pak si změřte, jaký výkon uděláte v této disciplíně. Denisa Helceletová (Rosolová) skočila rovných 180 centimetrů. Její výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 22. května. Jak jste si vedli vy?

PDF s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Spouštíme také paralympijskou výzvu s atletkou Annou Luxovou. Své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka. Jak jste si vedli v porovnání s dvojnásobnou účastnicí paralympijských her? Anna Luxová skočila 136 centimetrů. Její výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 22. května.

PDF s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Týdenní výzva (11. - 17. května) skok přes švihadlo s mistrem Evropy Tomášem Vernerem (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Jaký uděláte výkon v této disciplíně? Tomáš Verner zvládl za dvě minuty 335 přeskoků. Jeho výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 15. května.

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Znovu spouštíme také paralympijskou výzvu. Ve švihadle budete moci poměřit své síly s deaflympijskou šampionkou Terezou Kmochovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Tereza Kmochová naskákala za dvě minuty 260 přeskoků, její výsledek jsme na sociálních sítích zveřejnili v pátek 15. května.

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

  • Týdenní výzva (4. - 10. května) postoj čápa s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). "Kiki" vydržela v postoji čápa 21 vteřin, její výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 8. května.

PDF s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Pro týden od 4. - 10. května spouštíme také paralympijskou výzvu, a sice leh-sedy s para hokejistou Davidem Palátem (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). David Palát udělal za dvě minuty 65 leh-sedů. Jeho výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 8. května.

PDF s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

  • Týdenní výzva (27. dubna - 3. května) trojskok s Tomášem Vernerem (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Tomáš Verner skočil 7 metrů a 59 centimetrů, jeho výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 1. května. Jak se dařilo vám?

PDF dokument s výzvou si můžete stáhnout na tomto odkaze.

Pro stejný týden spouštíme i paralympijskou výzvu pro hendikepované - trojskok s halovou mistryní Evropy v běhu na 400 metrů Terezou Titěrovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Tereza Titěrová skočila rovných 5 metrů. Její výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 1. května.

PDF dokument s výzvou si můžete stáhnout na tomto odkaze.

  • Týdenní výzva (20. - 26. dubna) kliky s Jiřím Prskavcem (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Jiří Prskavec stihl za dvě minuty 120 kliků. Jeho výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 24. dubna. A jak jste si vedli vy?

PDF dokument s výzvou si můžete stáhnout na tomto odkaze.

Pro stejný týden spouštíme i paralympijskou výzvu pro handikepované - kliky s neslyšící atletkou Lenkou Matouškovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Lenka Matoušková stihla za dvě minuty 70 kliků, její výsledek jsme zveřejnili na sociálních sítích v pátek 24. dubna. Kolik kliků jste stihli vy?

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

  • Týdenní výzva (13. – 19. dubna) hluboký předklon s Šárkou Kašpárkovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Výsledek Šárky Kašpárkové je 14 centimetrů. Na sociálních sítích jsme jej zveřejnili 17. dubna.

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

  • ·Týdenní výzva (6. – 12. dubna) leh-sedy s Mirkou Topinkovou Knapkovou (své výsledky nezapomeňte zapsat na kartu žáka). Mirka za dvě minuty zvládla 95 leh-sedů, její výsledek jsme zveřejnili 12. dubna na sociálních sítích.

PDF dokument s výzvou můžete stáhnout na tomto odkaze.

Týdenní výzvy jsou součástí online tréninkového deníku, který můžete využít, abyste děti motivovali k cvičení doma. Také vám může pomoct k dokončení některých disciplín víceboje „na dálku“, když jste ztratili velkou část hodin tělocviku. A to je také důvod, proč získáte do odměn pro garanty dva zlaťáky za každého žáka až do konce školního roku. Více informací najdete ZDE.