Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Známe vítězné školy zapojené do soutěže Špačkoš

Celkem 36 škol, které se zapojily do soutěže Špačkoš s tradiční českou firmou KOH-I-NOOR HARDTMUTH, nasbíraly dohromady přes 78 kilogramů špačků. Deset nejaktivnějších škol vyhrává výtvarné sety v celkové hodnotě 51 tisíc korun.

Známe vítězné školy zapojené do soutěže Špačkoš

„Počítali jsme jen opravdové špačky, tedy vypsané zbytky tužek o délce kolem 3 nebo 4 centimetrů. U části zúčastněných škol byly ve Špačkoši i tužky nové nebo různě nalámané, které nesplňovaly zásady fair play a byly odebrány. Jsme rádi, že pořadí na prvních třech místech tento fair play faktor neovlivnil. U dalších sedmi cen jsem se rozhodli využít právo na změnu pravidel, které jsme si v podmínkách vyhradili. Z dalších účastníků jsme nelosovali, nepřihlíželi jsme ani k množství, ale k tomu, jaké procento v zásilce bylo tvořeno právě špačky, které by jinak skončily v koši,“ uvedl Richard Adamec, manažer Sazka Olympijského víceboje.

Vítězné školy:
ZŠ a MŠ Křídlovická, Brno
ZŠ Třebíč, Horka-Domky, Václavské náměstí
ZŠ Přibyslav, Česká
Výhra velký set – hodnota 10 000 kč

ZŠ Charváty 21
ZŠ Ústí nad Orlicí, Třebovská
ZŠ Lačnov, Horní Lideč
ZŠ Skořenice 2
ZŠ a MŠ Loukovec
ZŠ a MŠ Otice, Kylešovská 105
ZŠ Bratčice 69
Výhra malý set – hodnota 3 000 kč

Děti z vítězné základní a mateřské školy v Křídlovické ulici v Brně nashromáždily celkem skvělých 7,9 kilogramů špačků, a to již po zohlednění kritéria fair play. Stoprocentní úspěšnost v tomto ohledu zaznamenaly ZŠ Ústí nad Orlicí (2 kilogramy) a ZŠ a MŠ Loukovec (1,15 kilogramů).

Z nasbíraných špačků vytvoří klienti centra STROOM Dub u Prachatic, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, v rámci relaxace pomocí pracovní činnosti, umělecká díla. Ta budou k vidění příští rok na Olympijských festivalech v České republice a také v Českém domě v dějišti olympiády, navíc by měla být následně vydražena ve prospěch České olympijské nadace, jež podporuje nadšené sportovce ve věku 6 až 18 let.

Se soutěží pro školy ve sbírání špačků jsme zároveň vyhlásili i soutěž pro třídy v kreslení, která stále probíhá. Více se dočtete ZDE.