Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Nezapomínejte na tělocvik. Spustili jsme online tréninkový deník a posouváme termíny

Školy jsou sice zavřené, ale projekt Sazka Olympijský víceboj jede dál. A chce pomoci rodičům, učitelům i dětem, kteří se i v těchto těžkých týdnech snaží pro vzdělání dělat maximum. Víme, že v rámci online výuky mají čeština nebo matematika přednost, zároveň je ale pravidelný pohyb teď důležitější než kdy jindy. Pro děti jsme proto připravili online tréninkový deník, který mohou učitelé využít při zadávání úkolů z tělocviku.

Nezapomínejte na tělocvik. Spustili jsme online tréninkový deník a posouváme termíny

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyzývá školy, aby nehodnotily tělesné či hudební výchovy. Tento přístup podporujeme. Je důležité zaměřit se na klíčové předměty a nepřetěžovat děti a jejich rodiče. Online tréninkový deník nejde proti tomu. Nemá za cíl, aby žáci mohli dostat známku tělocviku, ale aby ze strany škol mohla směrem k dětem jít co nejjednodušší výzva a motivace k domácímu cvičení. Proto zde také počítáme s fair play přístupem, že děti budou uvádět reálné výsledky, kterých dosáhly. Navíc přidáme motivaci v podobě porovnání se známými sportovci, aby to byla větší zábava,“ řekl manažer projektu Richard Adamec.

Děti nebo rodiče mají možnost zapisovat na našem webu výsledky v jednotlivých disciplínách Sazka Olympijského víceboje a učitelé je jednoduše a přehledně najdou na jednom místě v adminu.

Systém je variabilní a je na každém, jakou formu cvičení si zvolí. Učitelé mohou děti různě motivovat, vyhlašovat soutěže a určovat vítěze či toho, kdo se nejvíce zlepšil.

Někdo může z jednotlivých disciplín zadávat každý den domácí úkoly a v adminu kontrolovat výsledky, jiný nechá výběr disciplíny na dětech, ale bude dbát na to, aby je žáci v pravidelných intervalech střídali. A další zase zadá dětem různá cvičení a některou z disciplín využije jako závěrečný test, aby viděl, jaký měl trénink efekt.

V rámci spuštění online tréninkového deníku jsme si pro vás připravili i týdenní výzvy, do kterých se může zapojit úplně každý. Výzvy obsahují tři cviky, kterými se dostanete do formy pro jednotlivé disciplíny Sazka Olympijského víceboje. A můžete zároveň i změřit síly s našimi ambasadory. Více se dočtete ZDE.

Dokončení diplomů a odznaků z domova

Systém také umožňuje garantům jednoduše doplnit výsledky u dětí, kterým chybí v rámci Olympijského diplomu nebo Odznaku všestrannosti disciplíny, které mohou absolvovat doma. Když je zapíšou do online tréninkového deníku na kartě žáka, učitel po přihlášení do adminu může výsledky v sekci Statistiky nejen zkontrolovat, ale vybrané také validovat a přenést jedním klikem mezi data, ze kterých se generují na konci roku diplomy a odznaky.

Termíny se budou posouvat

Termíny vyhlášené na začátku roku v aktuální situaci posuneme. Od 1. dubna měl na účet v odměnách pro garanty přibýt za dokončený diplom nebo odznak 1 zlaťák. Do konce letošního školního roku ale bude platit, že se přičtou dva zlaťáky za dokončený víceboj. U dalších termínů zatím datum neposouváme, ale podle aktuální situace se budeme snažit nastavit podmínky tak, abyste měli šanci s dětmi splnit disciplíny, zapojit se do losování a hlavně abyste na konci školního roku pro ně dostali diplomy a odznaky.

Snadná registrace pro nové školy

Online tréninkový deník slouží všem školám, které jsou do projektu Sazka Olympijský víceboj zapojené. Pokud mezi nimi není vaše škola, můžete ji snadno přes naše stránky registrovat ZDE. Registrace je snadná a rychlá. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na emailu viceboj@olympic.cz nebo telefonické infolince +420 702 402 199, kde nás zastihnete každý všední den od 10 do 14 hodin. Mimo tyto hodiny se nemusíte vždy dovolat, ale na zmeškané hovory zavolá obsluha infolinky zpět.