Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Endorfiny v Jičíně! Nabitý Kemp učitelů vzdělával i bavil

Stoprocentní nasazení i soustředění. Na 80 pedagogů z prvního i druhého stupně základních škol se znovu sešlo na třídenním vzdělávacím kempu, který pro ně přichystal tým Sazka olympijského víceboje. V jičínském sportovním komplexu absolvovali odborné přednášky, praxi v tělocvičnách i výlet do nedalekých Prachovských skal.

Endorfiny v Jičíně! Nabitý Kemp učitelů vzdělával i bavil

„Kemp pro učitele pořádáme už řadu let a jsme moc rádi, že se stále těší mezi učiteli velké oblibě. Vždy se snažíme o to, aby si odsud odnesli informace, které mohou snadno přenést do svých pedagogických praxí,“ řekl Petr Marinčič, manažer projektu Českého olympijského výboru.

Učitelé, kteří se do Jičína sjeli ze všech koutů České republiky, si pod vedením elitních instruktorů vyslechli a poté i v praxi vyzkoušeli například základy fyzioterapie. V tělocvičnách pak zvládli také modelové hodiny basketbalu, zápasu, stolního tenisu nebo gymnathlonu.

Jeden tým

„Co bylo nejlepší? Strašně těžká otázka. Líbilo se mi, že jsme si zkusili zase něco nového, jiného, nic se neopakovalo. Ale asi se mi nejvíc líbil basketbal a nové hry v rámci gymnathlonu,“ prozradila Martina Nováková, učitelka tělesné výchovy na základní škole v Klášterci nad Ohří. „Odcházíme nabití energií a motivovaní. Odnášíme si balíček informací a nápadů. Je skvělé, že nás tým Sazka olympijského víceboje přibírá k sobě, učitelé se na tenhle kemp třesou. Jako když přijdou vajíčka do jednoho nejmenovaného obchodu,“ dodala s úsměvem.

Za kantory dorazil i někdejší úspěšný hokejista Milan Hnilička, místopředseda Českého olympijského výboru a také garant projektu Sazka Olympijský víceboj. „Toto setkání pro mě bylo zásadní. Chtěl jsem zpětnou vazbu z terénu, přímo od učitelů. Je nesmírně důležité zjistit, co učitele tělesné výchovy reálně trápí, s jakými problémy se potýkají,“ vysvětlil.

Vzdělávání i zábava

Vzdělávací kemp pro učitele je nedílnou a velmi významnou součástí Sazka Olympijského víceboje. „Nezaměřujeme se pouze na rozhýbávání dětí, ale snažíme se dlouhodobě prostřednictvím olympioniků a dalších expertů vzdělávat také učitele. Cílem je předat kantorům znalosti, díky kterým budou dětem i sobě vytvářet atraktivní a zajímavé hodiny tělesné výchovy,“ vysvětlil Petr Týbl, CSR specialista Sazky.

Kromě vzdělávání zbyl čas také na zábavu. Pedagogové si navzdory nevlídnému počasí užili komentovanou prohlídku v Prachovských skalách, závodili v plaveckých dovednostech a svým uměním je pobavil i kouzelník Pavel Dolejška.

Na první várku fotografií se můžete podívat TADY.