Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Olympijské výzvy jsou u konce! Na festival k jezeru Most míří devět škol

Ve hře byly volné vstupenky na Olympijský festival, který se během olympijských her v Paříži bude konat u jezera Most. Školy je mohly získat za pět Olympijských výzev, které jsme vypsali v tomto školním roce. Celkově se do nich zapojilo přes 85 škol, více než 600 tříd a zhruba 15 000 dětí.

Olympijské výzvy jsou u konce! Na festival k jezeru Most míří devět škol

„Do našich výzev se zapojily tisíce dětí, a to nás těší. Je to pro nás zpětná vazba, že tohle má smysl,“ říká Petr Marinčić, šéf projektu Olympijský víceboj.

O jaké výzvy v tomto školním roce šlo?

I. Výzva – AKTIVNÍ ZÁŘÍ
II. Výzva – VE ZNAMENÍ HER
III. Výzva – ZIMNÍ RADOVÁNKY
IV. Výzva – PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA
V. Výzva – POZDRAV SVÉHO OLYMPIONIKA

Hlavní výhrou jsou vstupenky na Olympijský festival, po dobu olympijských her v Paříži si děti mohou užít spoustu zábavy u překrásného jezera Most a vyzkoušet si celou řadu sportovních disciplín nebo také potkat naše olympijské medailisty.

„Původně školy soutěžily o 150 lístků, nakonec jsme se ale rozhodli ocenit všech devět škol, které úspěšně zvládly všechny výzvy, které jsme si pro vás nachystali,“ vysvětluje Marinčić. „To ve výsledku znamená, že jsme pro školy uvolnili 180 vstupenek.“

Na Olympijský festival pojedou:

Masarykova ZŠ Lanžhot, okr. Břeclav
ZŠ Chrast, okr. Chrudim
ZŠ Pěnčín, okr. Jablonec nad Nisou
ZŠ Polešovice, okr. Uh. Hr.
ZŠ Svitavy, T. G. Masaryka
ZŠ U Obory Praha 10 - Uhříněves, Vachkova
ZŠ Ústí nad Labem, Mírová
ZŠ Velké Bílovice
ZŠ Velké Březno, okr. Ústí n/L