Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Mládí frčí ve fair play. Sazka ocenila nejlepší čin zbrusu novým kolem

Bylo to dojemné gesto. Čtrnáctiletá Natálie Kosová na Republikovém finále Odznaku všestrannosti v Brně zastavila v závodě na 1000 metrů a měla k tomu pádný důvod. „Žákyně ZŠ Karla IV. z Nového Bydžova pomohla omdlévající soupeřce. Počkala na pomoc a teprve potom závod dokončila,“ prozradila Šárka Strachová, předsedkyně Českého klubu fair play a někdejší úspěšná olympionička v alpském lyžování.

Mládí frčí ve fair play. Sazka ocenila nejlepší čin zbrusu novým kolem

Společnost Sazka, generální partner projektu Sazka Olympijský víceboj, tento čin nenechala bez povšimnutí a ohodnotila ho zbrusu novým kolem. „Viděla jsem, že moje soupeřka nemůže dýchat, proto jsem u ní počkala. Přišlo mi to tak správně,“ vysvětlila Natálie. „Jsem moc ráda, že jsem vyhrála tuhle krásnou cenu, ale dopředu jsem o ní nevěděla.“

Celkem tým Sazka Olympijského víceboje zaznamenal během Republikovém finále 15 činů fair play.