Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Republikové finále Odznaku všestrannosti má vítěze! Oskol Kroměříž kraluje po šesté v řadě

Jakoby znali magickou formuli, která jim rok co rok pomáhá vítězit. ZŠ Oskol Kroměříž totiž už po šesté ovládla Republikové finále Odznaku všestrannosti, jež je vyvrcholením Sazka Olympijského víceboje a zároveň součástí Evropského týdne sportu. „Vyhráli jsme při posledním ročníku, který se konal v Praze, a pak pětkrát v Brně. Kouzelnou hůlku ale nemáme, jen se všem disciplínám desetiboje pravidelně věnujeme,“ vysvětlil Vítězslav Tesařík, učitel, který kroměřížské děti vede.

Nejlepší školáci se utkají v Brně. Startuje tu už jedenácté Republikové finále Odznaku všestrannost

Sport jim dal řád, radost z vítězství i odvahu čelit porážkám. I proto čeští olympionici podpoří od čtvrtka do pátku své mladé následovníky. V Brně startuje už jedenáctý ročník Republikového finále Odznaku všestrannosti, je součástí Evropského týdne sportu EWOS. „Letos je akce kvůli koronaviru organizačně náročnější. Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Brně jsme ale přijali veškerá potřebná opatření. Děti si finále užijí stejně jako v předešlých letech,“ líčí Richard Adamec, šéf projektu Sazka Olympijský víceboj.

Vyzvěte rodinu či kamarády. Disciplíny Odznaku všestrannosti otevíráme veřejnosti

Kolik za dvě minuty zvládnete kliků? Jak rychle uběhnete šedesátku? A věříte si na skákání přes švihadlo? Disciplíny Odznaku všestrannosti nově otevíráme také veřejnosti, takže si kromě dětí mohou zasportovat i jejich rodiče, kamarádi nebo třeba kolegové z práce. Zároveň můžete poměřit své síly se slavnými osobnostmi a profesionálními sportovci. Tak pojďte do toho a sdílejte hashtag #odznakvsestrannosti.