Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Stříbrný olympionik Rohan: Sport dostává ránu za ranou. Je důležité děti motivovat!

Právě jeho tvář tentokrát zdobí minci pro vítězné družstvo Republikového finále Odznaku všestrannosti. Kanoista Lukáš Rohan je navíc ambasadorem Sazka Olympijského víceboje. „Minci jsem zatím viděl jen v on-line verzi, ale řekl bych, že nejsem úplně typ, který by se podobnými věcmi více vzrušoval,“ směje se stříbrný vodní slalomář z olympijských her v Tokiu.

Stříbrný olympionik Rohan: Sport dostává ránu za ranou. Je důležité děti motivovat!

Ale máte z toho dobrý pocit, ne?
Fajn pocit to bude až ve chvíli, kdy na vlastní oči uvidím, že se líbí dětem a mají z ní radost.

Projekt Sazka Olympijského víceboje důvěrně znáte. Jak moc je podle vás pro děti důležitý?
Obecně si myslím, že sport je nedílnou součástí vzdělávání a patří k dětství. V poslední době ale dostává ránu za ranou, i proto je potřeba děti ke sportu přivést a motivovat k pohybu zábavnou formou. To pro mě představuje Olympijský víceboj.

Co se vám na tomto projektu nejvíc líbí?
Když na akcích zblízka vidím, jak to děti baví a snaží se. Zároveň jsem i rád, když se sami na něco zeptají a chtějí si povídat.

Měl jste v dětství sportovní vzory?
Může právě přítomnost olympioniků na školách motivovat k pohybu?

Přímo sportovní vzor jsem asi neměl. Sportoval jsem kvůli zábavě a kamarádům, v dětství jsem neměl velké ambice. K těm jsem se propracoval až časem. Vzhlížel jsem ke starším vodákům, které jsem obdivoval, jak jezdí na divoké vodě.

Co je podle vás nejdůležitější, aby děti u sportu vydržely?
Jednoznačně zábavná forma. Děti by měly sportovat z důvodu, že je to baví a je to pro ně přirozená cesta, jak trávit volný čas. Nejde o sport na „vrcholné úrovni“, k tomu se mohou, zároveň nemusí, dopracovat v pozdějším věku.

Lukáše Rohana to s dětmi baví. Podívejte se...