Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Sportovní balíčky do škol, které to nejvíce potřebují

V letošním školním roce mají školy velmi komplikovanou možnost splnit s dětmi všechny disciplíny víceboje. Těžko by tedy splnily také podmínky pro zařazení do losování hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje, sportovního vybavení od společnosti Hervis. „Přicházíme proto s alternativní variantou, která má charitativní charakter. Přestože je aktuální situace v České republice velmi komplikovaná i pro naši společnost, chceme učitelům pomoct, aby s dětmi, hned jak to bude možné, začali znovu sportovat. Sportovní balíčky proto pošleme tam, kde je nejvíc potřebují,“ vysvětluje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.

Sazka Olympijský víceboj se pro letošní rok změní

Začátek školního roku vypadal optimisticky. V Brně se i přes přísná epidemická opatření podařilo uspořádat Republikové finále Odznaku všestrannosti. „Byli jsme také na několika školách s Olympijským tréninkem. Ale pak se situace zhoršila a zatím to nevypadá, že by se tělocvik vrátil v blízké době do škol,“ říká Richard Adamec, šéf projektu Sazka Olympijský víceboj. „Letošní ročník musíme upravit specifickým podmínkám.“

Víceboj mu změnil život! Jonáš Kubíček se navíc díky sportu přestal bát

Chodil do čtvrté třídy, byl neohrabaný a se sporty se zrovna nekamarádil. Dnes dvanáctiletý Jonáš Kubíček však v té době objevil Sazka Olympijský víceboj a věci nabraly jiný směr. „Při testování dopadl vyloženě špatně. Rok nato už si ale vedl hned v několika disciplínách výborně,“ popisuje jeho matka Tereza Tietze. Jonáš nakonec dal na doporučení týmu Sazka olympijského víceboje, přestože se mu zpočátku příliš nechtělo. Vydal se do loděnice a veslování si oblíbil. Navíc získal dovednost, kterou využije v každodenním životě.

AKTUALIZOVÁNO: Znovu posouváme termíny! I domácí cvičení se počítá

Přestože se už žáci postupně vracejí do škol, tělesná výchova ve výuce i nadále chybí. Připomínáme proto, že děti mohou plnit disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti i při „domácím těláku“. Znovu jsme také posunuli termíny pro jejich plnění tak, abyste měli šanci s dětmi disciplíny zvládnout. „Předpokládáme, že se tělocvik vrátí do škol s příchodem teplejšího jarního počasí, kdy se bude moci sportovat venku. Proto posouváme termíny, aby učitelé mohli stihnout s dětmi splnit disciplíny, i když je nebudou dělat už nyní s dětmi na dálku,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

Online, bláznivá videa i natírání branek! Čeští tělocvikáři nezahálí ani teď

Jak si poradit s výukou tělesné výchovy v době koronaviru? Udržet pozornost a pracovní návyky v době distanční výuky není jednoduché pro žádný předmět, natož pro tělesnou výchovu. „Přímý kontakt s vyučujícím ve specifickém prostředí jako je tělocvična je tak trochu oříšek jako pro Popelku,“ říká Jana Polášková ze ZŠ Lanžhot. „V době zákazu před nouzovým stavem jsme tělocvik provozovali tak, že jsme chodili na procházky v okolí školy v rozsahu tří kilometrů. Děti nejsou zvyklé vnímat chůzi jako nejpřirozenější aktivitu člověka. Dala jsem jim prostor, aby to zažili.“