Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Fanděte mladým sportovcům z vaší školy na místě i na dálku! Startuje Olympiáda dětí a mládeže

Máte žáka nebo spolužáka na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Královehradeckém kraji? Podpořte ho na místě nebo i na dálku a fanděte mu společně. Povíme vám, jak na to!

Fanděte mladým sportovcům z vaší školy na místě i na dálku! Startuje Olympiáda dětí a mládeže

Zahajovací ceremoniál proběhne v Hradci Králové, o medaile bude 1151 sportovců bojovat v dalších čtyřech městech. Lyžaři a snowboardisté otestují sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ve Vrchlabí svůj um ukážou biatlonisté, běžkaři, zrakově postižení běžkaři a zimní orientační běžci. Hokejisté nastoupí ve Vrchlabí i Trutnově, krasobruslaři se představí v Nové Pace. Kromě zmíněných disciplín jsou na programu rovněž šachy. Program je už nyní na webu www.olympijskytym.cz/odm.

Fandit můžete na místě, vstup na všechna sportoviště je zdarma! Školy a školky jsou vítány. Akci bude živě přenášet ČT sport i platforma ČT sport+, která poskytne moderovaný proud ze sportovišť i celé přenosy vybraných závodů. Většina sportů také nabídne streaming svých disciplín. Ty najdete na www.olympijskytym.cz/tv.

Pohyb i odpočinek v Olympijském domě

Pulzujícím srdcem celé akce se stane Špindlerův Mlýn, vojenská zotavovna Hotel VZ Bedřichov se promění v Olympijský dům. Mladým sportovcům i veřejnosti nabídne útočiště plné zábavných aktivit a soutěží, Olympijskou vzdělávací zónu EDA, výstavu věnovanou 20 letům ODM i odpočinkovou část s herními konzolemi. Od pondělí do středy zde budou probíhat tematické večery a debaty se zajímavými hosty.

Nebude chybět ani nespočet pohybových aktivit, které slibují nekonečnou zábavu. Venku si vyzkoušíte laserovou biatlonovou střelnici, uvnitř zase trenažery simulující jízdu na hanbike‐kole s ručním pohonem či na běžkách, zapádlujete si na kanoi a kajaku, zkusíte veslování i lukostřelbu. A co víc, zažijete i projížďky na psích spřeženích.

20 let, 50 000 sportovců

V průběhu let se ODM transformovala v největší multisportovní akci v České republice a prošlo jí 50 000 mladých sportovců včetně budoucích úspěšných olympioniků. Mezi ně patří lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, kajakář Josef Dostál, biatlonistka Markéta Davidová či atletka Barbora Malíková. „Pamatuji si, jak nám říkali, že jsme na olympiádě, a že se jednou možná dostaneme na tu největší. Že jsou mezi námi sportovci, kteří se na ní opravdu podívají, a to mi utkvělo v hlavě a bylo to pro mě hrozně důležité slyšet. A když jsem byla na hrách v Tokiu, vše se mi to vrátilo,“ řekla Malíková.