Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Žáci ve Velkém Březně zažili sportovní den s Kristýnou Kolocovou

Žáci ve Velkém Březně zažili sportovní den s Kristýnou Kolocovou

V aule Základní školy Velké Březno se v rámci Sportovního dne se Sazka Olympijským vícebojem uskutečnila beseda s plážovou volejbalistkou Kristýnou Kolocovou, které se zúčastnilo na 250 dětí. Od dětí a školy dostala Kolocová dort v podobě volejbalového míče, který pekla maminka Lenky Šidákové, garantky projektu. „Maminka mi říkala, ať už nikoho nezvu,“ líčila paní učitelka se smíchem. „Sportovní den byl nádherný. Moc se nám líbil, všechno bylo perfektně přichystané.“

Základní škola ve Velkém Březně je v Sazka Olympijském víceboji velmi aktivní, a tak zažila návštěvu olympioniků už podruhé. Před časem zde byli krasobruslař Tomáš Verner, který tehdy dostal dort ve tvaru brusle, s veslařem Václavem Chalupou.

Tentokrát přijela Kristýna Kolocová, která dětem odpovídala na spoustu otázek, ale také se jich ptala. „Kdo sportuje s rodiči?“ vyzvídala volejbalistka a nabádala děti, ať přimějí ke sportu i rodiče. Sama je pak motivovala do plnění pěti disciplín – hlubokého předklonu, postoje čápa, hodu míčem, trojskoku a zkrácených leh-sedů. Proběhla také autogramiáda.

„Děti jsou nadšené tím, kdo přijede. Předvádějí se, chtějí daleko víc makat,“ řekla Lenka Šidáková. „Na začátku se do víceboje nikomu moc nechtělo, ale teď už kolegové disciplíny automaticky zařazují do hodin tělocviku. Je to motivace pro kantory i děti. Ty jsem nedávno venku slyšela, jak se bavily o tom, kdo skočil dál. To je velký posun.“