Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Z gymnastiky ji vyhodili, přesto se dostala až na olympiádu. Stolní tenistka Vacenovská měla v Milovicích fofry

Z gymnastiky ji vyhodili, přesto se dostala až na olympiádu. Stolní tenistka Vacenovská měla v Milovicích fofry

Sportování se jim tentokrát protáhlo. „Děti soutěžily asi o hodinu dýl, ale vůbec nikomu to nevadilo,“ smála se stolní tenistka Iveta Vacenovská. „Všichni byli opravdu hodně zapálení.“ ZŠ Milovice u Hořic v okrese Jičín získala trénink s českou olympioničkou jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Malá škola v Královehradeckém kraji ji doslova nadchla. „Tělocvičnu měli malinkou, proto jsme sportovali v místním kulturním domě, který tedy taky nebyl úplně veliký, ale zvládli jsme to. Byla tady krásná domácí atmosféra. Děti si pomáhaly a všichni byli rádi, že nás tam vůbec můžou mít,“ popisuje. „Jsem nadšená. Dostali jsme i nádherné dárky na památku.“

Školáci z Milovic si pro Vacenovskou přichystali obrázek, do kterého vlepili společnými silami složenou báseň. „A u toho byly vyobrazené pálky, jejich barevné varianty – třeba s českou vlajkou,“ líčí česká reprezentantka.

Vacenovská je na oplátku naučila základům ping pongu. „Měli tam stůl, takže jsem opravdu s každým dítětem alespoň pár míčků odehrála. Naučila jsem je, jak držet pálku, aby se děti do míčků lépe trefovaly. Měla jsem docela fofry,“ směje se. Olympijský tým pro ně nachystal ještě další tři stanoviště.

Sama začínala sportovat už v útlém dětství. „Od čtyř let jsem stála na lyžích. Chodila jsem i na gymnastiku, ze které mě ale vyhodili, protože jsem moc běhala,“ úsměvně popisuje své sportovní začátky. „Se sestrou jsem chodila taky na krasobruslení. Ping pong byl asi až čtvrtý sport, začala jsem ho hrát v první třídě.“