Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Všichni jsme jeden tým! V Táboře vládl při Odznaku Všestrannosti týmový duch

Tohle bylo jednoznačně největší krajské kolo Odznaku Všestrannosti letošního roku. Na atletickém stadionu Mír v Táboře se totiž v jeden moment sešlo 253 soutěžících dětí. „Větší krajské kolo už letos nebude a asi tomu odpovídala i ta bouřka, která nás pokropila. Hodinu brutálně pršelo,“ směje se pořadatel Radek Zavřel. Vítězství zůstalo v Táboře, vyhrála ZŠ Zborovská se 24 269 body.

Všichni jsme jeden tým! V Táboře vládl při Odznaku Všestrannosti týmový duch

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. V dálkařském sektoru si skvěle vedla Pavla Molíková z Milevska, která překonala pětimetrovou hranici. „Zapsala si 506 centimetrů, což je fantastické,“ hodnotí Zavřel.

V Jihočeském kraji se dařilo i chlapcům. Michal Tikal ze Strakonic zase dohodil míčkem až na 68 metrů. „V Táboře mělo sportování vysokou úroveň,“ doplňuje ještě Zavřel. „Vítězná škola navíc perfektně fungovala jako tým.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné školy tak přímo postoupila ještě další táborská škola Helsinská, která získala 23 663 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.