Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

V Čáslavi zářili místní judisté i přespolní týmy. Medaile rozdávala Formanová

V Čáslavi zářili místní judisté i přespolní týmy. Medaile rozdávala Formanová

Jedenáct školních družstev, letní počasí a mimořádné sportovní výkony. Takové bylo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pro východní část Středočeského kraje. „Celkem se zúčastnilo 180 dětí,“ říká za pořadatele Petr Marinčič. Závodilo se na atletickém stadionu v Čáslavi.

Dětem se dařilo například v silových disciplínách, ve shybech a leh-sedech se blýskli čáslavští judisté. „Kluci jeli podle stanovených výkonů, jinak by měli peklo na tréninku,“ směje se jejich trenér a organizátor krajského kola Martin Horský. Mezi dívkami vyčnívala Lia Heryánová (ročník 2004) ze SKP Nymburk, která nasbírala 4 118 bodů. „Skvělý výsledek, z holek byla suverénně nejlepší,“ chválí Marinčič.

„Byla to super akce, měl jsem z toho výborný pocit,“ líčí Horský. „Loni nám nepřálo počasí, zato tentokrát bylo nádherně. Sluníčko pálilo, ale díky tomu, že se trávník na stadionu ráno zavlažoval, celé dopoledne se z něj odpařovala voda a bylo báječně svěže. I atmosféra byla vynikající: děti dorazily příjemně naladěné, všude byla samá legrace a úsměvy.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. Děti přišla podpořit legendární trojskokanka Šárka Kašpárková i někdejší výtečná běžkyně Ludmila Formanová: mistryně světa v běhu na 800 metrů z roku 1999 na závěr programu předávala medaile.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva: mladoboleslavská ZŠ a MŠ Jilemnického a Gymnázium J. S. Machara z Brandýsa nad Labem. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.

Pro úplnost: západní část Středočeského kraje čeká krajské kolo 2. června, závodit se bude na atletickém stadionu ve Slaném.

Na fotografie a výsledky se můžete podívat zde.