Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Už máte svého olympijského maskota? Jestli ne, přijeďte si ho vybojovat na Lipno!

Téměř tři tisíce dětí si během prvního olympijského týdne vyzkoušelo, jako to je být olympionikem. A nejen dětí. Sazka olympijský víceboj láká celé rodiny. Tatínkové i maminky totiž mají jedinečnou příležitost porovnat se se svými potomky.

Už máte svého olympijského maskota? Jestli ne, přijeďte si ho vybojovat na Lipno!

Jsme příjemně překvapeni množstvím lidí, kteří sem na Lipno přijeli a chtěli vědět, jak jsou na tom jejich děti," má z úspěchu akce radost projektový manažer Sazka olympijského víceboje Štěpán Janáček. ""Museli jsme dokonce navýšit zásoby cen, protože ty, co jsme měli původně naplánované na tři týdny, už jsme rozdali," dodává pro bližší představu. Takový zájem je o to stát se olympionikem.

A o co se vlastně soutěží? Mimo jiné o sešity Českého olympijského týmu. A také o maskoty. Na ty má ale nárok pouze ten, kdo obejde všechna stanoviště a splní všechny úkoly. Jestli jste jen na chvilku zapochybovali, zda je ve Vašich silách zvládnout s dětmi celou stezku, Vaše obavy jsou naprosto zbytečné.

"Měli jsme tu výbornou sportovní a hlavně soutěživou rodinu. Během dvou dnů si maminka s tatínkem a dvěma dcerami vyzkoušela všechny disciplíny Sazka olympijského víceboje. Pro rodinu tak získaly za odměnu čtyři plyšové maskoty. A protože jim do sbírky chyběl ten poslední pátý, absolvoval další den celou stezku tatínek ještě jednou. Zvládl ji za nějaké tři hodiny," vypráví jeden z olympijských příběhů, které byly napsány v parku na Lipně, Štěpán Janáček. Maskotů je totiž právě pět. Stejně jako olympijských kruhů. Zmiňovaná rodina tak má doma kompletní sbírku - červeného, zeleného, žlutého, modrého a černého maskota Českého olympijského týmu.

Své výsledky si navíc můžou všchni členové rodinného klanu doma porovnat mezi sebou. Stačí je zadat na sportvokoli.cz/Lipno. Tam se také dozví, jestli dosáhli na bronzový, stříbrný, zlatý nebo dokonce diamantový Odznak všestrannosti olympijských vítězů. A také to, jaký typ sportovce jsou. Zda rychlík, silák nebo vytrvalec. A komu ze sportovních hvězd jsou podobné.

S olympioniky se navíc nemusí poměřovat jen virtuálně, ale i přímo na Lipně. Každý den totiž probíhá VÝZVA DNE, při které se děti (i rodiče) mohou své výsledky přímo v olympijském parku porovnat s výsledky některého z olympioniků.

"Třeba v úterý jsme zkoušeli disciplínu T-běh s Tomášem Vernerem. A dokonce se našel čtrnáctiletý chlapec, který ho dokázal porazit!" přidává další střípek do skládačky olympijských příběhů z Lipna Janáček.

Chtěli byste si také Vy a Vaše děti vyzkoušet, jaké to je být olympionikem? Tak vyražte na Lipno! Ve stanu Sazka olympijského víceboje si vyzvedněte KARTU OLYMPIONIKA a vyražte na stezku plnou sportovních disciplín.

Úkoly jsou připravené i pro ty nejmenší! Stejné, jako plní Fifinka, Myšpulín a Bobík ve Speciálu Čtyřlístku. Veškeré další informace se dozvíte přímo na místě. V Centru olympijského parku, ve stanu Sazka Olympijského víceboje.