Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Trénink s moderním pětibojařem Kufem se vydařil. Kluci ze ZŠ v Josefově Dole mířili přesně

Trénink s moderním pětibojařem Kufem se vydařil. Kluci ze ZŠ v Josefově Dole mířili přesně

Počasí lákalo ven. „Vyšlo nám náramně, celou dobu svítilo sluníčko,“ pochvaloval si moderní pětibojař Jan Kuf. Účastník olympijských her v Riu de Janeiro vyrazil za dětmi ze ZŠ a MŠ v Josefově Dole. Základka z Libereckého kraje získala trénink se světovým šampionem ze smíšené štafety jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Olympijský tým si pro stovku dětí přichystal šest stanovišť, Jan Kuf na to své přivezl terč a pistoli. „Docela to dětem šlo, kluci ale byli přece jen maličko šikovnější a mířili přesněji než holky,“ povídal šestadvacetiletý český reprezentant. „Celkově ale vládla bezva atmosféra a myslím, že si to děti náramně užily.“

Kromě sportovního zápolení zvládl s malými sportovci také autogramiádu a odpovídal na otázky. „Přišlo mi ale, že se tentokrát děti ptát trochu styděly,“ pousmál se Kuf.