Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

To nejlepší nakonec! V Otrokovicích padla při Odznaku Všestrannosti meta 26 tisíc bodů

Poslední krajské kolo Odznaku Všestrannosti beze zbytku naplnilo pořekadlo: To nejlepší nakonec. „Platilo to stoprocentně, protože tento kraj je hrozně silný,“ říká za pořadatele bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. „Vyhrála ZŠ Oskol Kroměříž, která se jako jediná ze všech dostala přes 26 tisíc bodů.“ Trojnásobný republikový šampion posbíral přesně 26 016 bodů.

To nejlepší nakonec! V Otrokovicích padla při Odznaku Všestrannosti meta 26 tisíc bodů

Ale ani druzí a třetí v pořadí příliš nezaostávali. Mezi druhým a třetím týmem bylo jen necelých sto bodů. Navíc se školy dostaly daleko za 25 tisíc bodů,“ hodnotí Kašpárková. „A skvělé byly i individuální výsledky. Třeba oba vítězové ročníku 2004 předvedli neskutečné výkony.“

Oskol Kroměříž tak znovu bude pro zářijové finále velkým favoritem. „Ale určitě mu bude šlapat na paty například Moravská Třebová, kde jsou děti taky velmi dobře připraveny,“ myslí si Kašpárková. „Bude záležet na tom, jak se děti budou disciplínám věnovat o prázdninách, protože finále je hned na začátku září. To bude klíčové.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné školy si finálovou účast vybojovala ještě ZŠ Vyhlídka z Valašského Meziříčí, která si připsala 25 483 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.