Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Talentovaní školáci i olympijské legendy. Finále Odznaku všestrannosti láká také na doprovodný program

Chcete vidět sportovat ty nejtalentovanější školáky a strávit příjemný čas v pěkném sportovním areálu? Máte šanci 6. a 7. září, kdy se v Brně na stadionu pod Palackého vrchem koná republikové finále Odznaku všestrannosti Sazka Olympijského víceboje. Nebude chybět bohatý doprovodný program ani autogramiáda olympioniků. Vstup do areálu i na doprovodné akce je zdarma.

Talentovaní školáci i olympijské legendy. Finále Odznaku všestrannosti láká také na doprovodný program

„Velkým lákadlem je už slavnostní zahájení (ve čtvrtek od 9:00), na kterém děti společně s vojáky a policisty, kteří nám na akci pomáhají, vytvoří na ploše stadionu obří olympijské kruhy, čímž finále symbolicky odstartuje,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová trojskokanka z olympiády v Atlantě 1996 a spoluorganizátorka akce.

Odpoledne se pak v disciplínách Odznaku všestrannosti utkají v rámci exhibice sportovní legendy se zástupci z řad policistů a vojáků. Diváci uvidí sportovat například stolní tenistku Ivetu Vacenovskou, oštěpaře Petra Frydrycha, dálkovou plavkyni Janu Pechanovou, výškařku Michaelu Hrubou nebo basketbalistku Ilonu Burgrovou.

Celkově se republikového finále zúčastní 57 aktivních či bývalých sportovců, mezi kterými nebude chybět jeden z ambasadorů projektu kanoista Josef Dostál, a dále také olympijský vítěz Martin Doktor, dálkař Radek Juška a další.

Pro veřejnost je kromě autogramiády, které se olympionici zúčastní, připravená také #BeActive vesnička, kde si budou návštěvníci moci vyzkoušet sporty pro hendikepované a se samotnými sportovci se také osobně potkat.

„K dispozici budou stanoviště pro sporty jako handbike, běh poslepu, střelba vzduchovou pistolí nebo oblíbený golf,“ vypočítává Martina Voříšková, ředitelka České olympijské nadace, jejíž děti jeden z týmů na republikovém finále vytvoří.

„Kromě sportovišť bude ale k dispozici také fotokoutek, stánek s tetováním či například stanoviště na výrobu vlastní placky. Vesnička BeActive se řídí heslem, že sportovat může úplně každý,“ doplňuje.

Finále Odznaku všestrannosti, které probíhá jako zahajovací událost ke čtvrtému ročníku Evropského týdne sportu, začíná slavnostním zahájením ve čtvrtek od 9:00 a končí v pátek odpoledne vyhlášením vítězů. Zúčastní se ho 616 mladých sportovců ze 187 škol po celé republice.

„Republikové finále je prestižní záležitostí. Jsou na něm ti nejtalentovanější školáci a dohlíží na ně sportovci, kteří už mají za sebou účasti na olympiádě,“ říká Kašpárková. „Snad nám bude přát počasí a uvidíme parádní sportovní výkony.“

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle, aby motivovali děti ke sportu, všestrannosti a překonávání sebe sama.