Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Tábor hostil největší krajské kolo ! Děti při OVOV podpořil i freestyle motokrosař Petr Pilát

Tábor hostil největší krajské kolo ! Děti při OVOV podpořil i freestyle motokrosař Petr Pilát

Atletický stadion v Táboře se zaplnil dětmi – těmi, které soutěžily, i těmi, které vytvořily důslednou technickou četu. „Závodilo 252 dětí, je to největší krajské kolo,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů nabídl i skvělé výsledky. Triumfovala ZŠ E. Beneše a MŠ Písek s 24 305 body.

Děti na stadionu podpořil také ambassador a freestyle motokrosař Petr Pilát a vyšlo i počasí. „Bylo super, počasí jsme měli objednané,“ směje se Petr Vašíček, ředitel táborské ZŠ Zborovská, která klání organizovala. „Technickou četu utvořili naši učitelé a deváťáci. Cvíčíme si je na našich olympiádách.“ Vašíček OVOV vítá. „Máme hodnocení tělesné výchovy postavené na Ovéčku, pro nás je to významná akce,“ líčí. „Myslím, že každý vidí, jestli se zlepšuje, nebo ne. Rozhodně má tu šanci.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. Skvělý výkon předvedl třeba Michal Macháček ze ZŠ Chýnov, který zaběhl 1000 metrů za 2:53, jen o dvě sekundy pomalejší byl Ondřej Gloza ze ZŠ a MŠ Malonty. Lucie Boháčová ZŠ E. Beneše a MŠ Písek zase zvládla 102 leh-sedů.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ E. Beneše a MŠ Písek tak přímo postoupila ještě ZŠ a MŠ Kubatova z Českých Budějovic. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahajuje třetí ročník Evropského týdne sportu.