Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Světová šampionka Formanová podpořila děti při startu krajských kol Odznaku Všestrannosti

Světová šampionka Formanová podpořila děti při startu krajských kol Odznaku Všestrannosti

Ve sportovním areálu Vodranty v Čáslavi odstartovala letošní krajská kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Celkem 177 žáků ze 30 škol východní části Středočeského kraje soutěžilo v šestiboji. Své dovednosti předvedli v disciplínách běh na šedesát metrů, leh sed, shyby, hod míčkem a volitelná disciplína – běh na 1000 metrů, nebo dribling. Mladé sportovce přišla na místo, kde sama trénovala, podpořit i Ludmila Formanová.

„Je hezké vidět děti nadšené z pohybu a jejich touhu se zlepšovat. Vždy ráda podpořím dobré projekty zaměřené na sportování dětí,“ podotkla Formanová, mistryně světa v běhu na 800 metrů.

Z každého ze 16 krajských kol postupují do republikového finále, které 9. a 10. září 2016 zahájí Evropský týden sportu, 1. a 2. družstvo a první dívka a chlapec z každého ročníku (2001–2006), další jednotlivci i družstva mohou postoupit na body.

V Praze přišla dětem předat ceny zase moderní pětibojařka Natálie Dianová, mistryně světa ve smíšené štafetě. Při dvoudenním krajském kole v areálu na Podvinném Mlýně, kde s organizací pomáhali policisté, závodilo 217 a 182 dětí. Stejně jako v Čáslavi, kde například dvanáctiletá Viktorie Sršňová ze ZŠ Pečky získala 1094 bodů za 380 metrů v driblingu, i tady byly vidět výrazné individuální výkony. Nico Boketta běžel kilometr za 2:51, Lucie Procházková zase skočila 550 centimetrů do dálky.

Sportovní program krajských kol oživuje exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny, i pěvecké vystoupení.

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů. Přehled krajských kol najdete ZDE.