Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Školáci z Habartova hlavou dolů? Trénoval s nimi freestyle motokrosař Pilát

Trénink s olympionikem si školáci prostě nenechali ujít. „Původně jsme měli informace, že jsou děti hodně nemocné, ale nakonec jich na našem tréninku bylo docela dost,“ usmívá se freestyle motokrosař Petr Pilát, který tentokrát zavítal do základní školy Habartov v okrese Sokolov.

Školáci z Habartova hlavou dolů? Trénoval s nimi freestyle motokrosař Pilát

Škola získala olympijskou návštěvu už podruhé a všichni do jednoho si ji náležitě užívali. „A protože jsme tam byli už podruhé, přichystali jsme si pro ně něco nového. Chtěl jsem dětem alespoň malinko přiblížit, jaké to je, když jsem ve vzduchu hlavou dolů,“ povídá mistr Evropy ve freestyle motokrosu.

A tak v místní tělocvičně vyrostla netradiční opičí dráha. „Děti ji zkoušely zvládnout pozadu. Docela jsme se u toho nasmáli,“ popisuje Pilát. „Všichni cvičili s nadšením. Dokonce se na nás přišel podívat i pan starosta.“

Děti se na Petra Piláta náležitě připravily. „Znovu jsem dostal spoustu krásných obrázků,“ líčí sedmadvacetiletý motokrosař. „Když jsme přijeli, byla už taky nachystaná nástěnka, na které byly kresby a všechny mé úspěchy.“