Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Školáci soutěží pod dohledem hvězd v halových pětibojích

Školáci soutěží pod dohledem hvězd v halových pětibojích

Sportovní zápolení v pěti disciplínách, k tomu možnost potkat olympioniky a sportovní hvězdy a vidět exhibici cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka. To vše přinášejí halové pětiboje všestrannosti, které postupně navštíví osm krajů České republiky.

První pětiboj se konal v Havířově, kde zvítězila ZŠ Jelínkova z Rýmařova. Druhý proběhl v Městské sportovní hale v Brně, kde se nejvíc radoval tým ze ZŠ P. Diviše, Znojmo–Přímětice. A třetí pětiboj ve Františkových Lázních vyhrálo družstvo A z domácí školy v České.

Pětiboje navštíví ještě postupně Ústecký, Plzeňský, Jihočeský a Středočeský kraj a Prahu. Mladí sportovci z přihlášených škol soutěží v hodu medicinbalem, trojskoku z místa, skoku přes švihadlo, driblinku a také absolvují sedy-lehy. Zápolí tedy v pěti disciplínách Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle a jenž je součástí Sazka Olympijského víceboje.

„Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů motivuje děti ke zlepšování pomocí odznaků, ale také díky tomu, že mohou soutěžit. Jako třeba právě na halových pětibojích,“ říká Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Školáci mají také možnost setkat se s legendami českého sportu. V Havířově na pětiboj zavítali například medailistka z mistrovství světa v atletice Taťána Netoličková, olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba, bronzový olympijský medailista v gymnastice Jiří Tabák nebo vzpěračský medailista Jaroslav Rutter. V Brně děti podpořili olympijská vítězka gymnastka Věra Růžičková, cyklista František Jursa nebo gymnastka Jana Kapounková. Na pětibojích nechybí ani olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, jedna z hlavních organizátorek.

„Halové pětiboje se konají na podzim, kdy školy nemají tolik sportovních akcí, je to pro ně zpestření. Jezdí na ně matadoři, ale vždycky nás potěší, když se objeví nové školy,“ řekla Kašpárková.

Velkým zážitkem pak pro nadějné sportovce je exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny. Čiháček při svém vystoupení na kole přeskakuje ležící dobrovolníky, vyskakuje na různě vysoké překážky. Poměřit se s ním mohou i školáci, kteří zkoušejí, zda přeskočí vyšší laťku oni, nebo Čiháček na kole.