Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Školáci si zastříleli pod vedením moderního pětibojaře Kufa

Školáci si zastříleli pod vedením moderního pětibojaře Kufa

Neváhal a zabalil s sebou dětskou střelnici. Pod vedením evropského šampiona v moderním pětiboji Jana Kufa si mohly v úterý zastřílet děti hned ze dvou základních škol ve Zlínském kraji. Českého olympionika uvítali žáci v Újezdu a Dolní Lhotě. Školy získaly trénink jako odměnu za aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj. „Mně se to strašně líbilo,“ vyprávěl později Kuf, mistr Evropy i světa ve smíšené štafetě.

A sportování s radostí uvítaly také děti. „Byly opravdu strašně nadšené. Snad ne kvůli tomu, že nemusí být ve škole,“ říkal Kuf se smíchem. „Přivezl jsem jim dětskou střelnici, aby si mohly trošku zastřílet. Bylo to hrozně veselé a příjemné. Nikdo netrucoval, že musí sportovat.“

Žáci obou škol brali svou odměnu v podobě sportovního dne vážně. „Bylo vidět, že se na své výkony soustředí,“ popisoval Kuf. „Pak dostali i nějaké ceny a chtěli se vyfotit.“

Školáci kromě střelby absolvovali také rozcvičku, shlédli exhibiční vystoupení moderátora Roberta Kučery, který jim předvedl kouzla s jojo. A vyzkoušeli si i cviky, které ve svém tréninku používají olympionici. Zasportovali si také se Šárkou Kašpárkovou, mistryní světa a bronzovou olympijskou medailistkou v trojskoku.

„Děti mají nefalšovanou radost, když za nimi někdo z olympioniků přijede a hned se rády hýbají. Možná o trochu víc, než kdyby takové akce neprobíhaly. Jsem rád, že toho můžu být součástí,“ dodal Kuf, ambasador projektu Sazka Olympijský víceboj, jehož cílem je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.