Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Školáci nakreslili stovky obrázků se vzkazy pro olympioniky do Ria

Školáci nakreslili stovky obrázků se vzkazy pro olympioniky do Ria

Více než 130 škol se zapojilo do prvního doplňkového úkolu Sazka Olympijského víceboje. Školáci kreslili obrázky na téma „Běh nás baví“ a na jejich zadní strany psali vzkazy pro české olympioniky. Sportovci, kteří pojedou na olympijské hry do Ria, si totiž budou moct vzít některé výtvory s sebou. Sešlo se celkem několik stovek obrázků, z nichž si některé můžete prohlédnout ZDE.

Každá škola vybírala jeden z výtvorů svých žáků do soutěže, která jí přinese další body do celkového hodnocení Sazka Olympijského víceboje, v němž mohou školy získat sportovní vybavení za 500 tisíc korun. Obrázky nyní ohodnotí porota, kterou tvoří Zuzana Břízová ze společnosti KOH-I-NOOR, Veronika Zemanová z Českého olympijského výboru a Markéta Vaňková ze Sazky. Vítězná pětice škol získá výtvarné potřeby v celkové hodnotě 100 000 korun. Výsledky prvního doplňkového úkolu oznámíme v druhé polovině února.