Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

S extraligovými hokejisty v zádech! Krajské kolo OV v Chomutově ovládli žáci z Litoměřic

Pořádnou posilu v podobě extraligových hokejistů měli na krajském kole Odznaku Všestrannosti žáci z Ústeckého kraje. Na Letní stadion v Chomutově totiž dorazili gólmani z týmu Piráti Chomutov Štěpán Lukeš a Dominik Pavlát. „Strávili s dětmi nějaký čas a také tam měli svou autogramiádu,“ říká za pořadatele Petr Marinčič. Na severu Čech zvítězila ZŠ Ladova z Litoměřic s 25 868 body.

S extraligovými hokejisty v zádech! Krajské kolo OV v Chomutově ovládli žáci z Litoměřic

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. A znovu padaly hodnotné výkony. „Třeba jeden chlapec ročník 2003 zvládl v driblingu 435 metrů,“ popisuje Marinčič. „Jiný zase u leh-sedů zapsal 113.“

Děti se u sportování také bavily. Nově doprovází pořadatelský tým dýdžej Aleš Matoušek. „Pouští dětem muziku a ukazuje jim mixování,“ popisuje Marinčič.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ Ladova tak přímo postoupilo ještě Gymnázium Střelecká z Varnsdorfu, které získalo 23 500 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.

Krajské kolo bylo realizováno za finanční podpory statutárního města Chomutova.