Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Rutinéři ze Stráže pod Ralskem! Na republikovém finále OVOV znovu nebudou chybět

Rutinéři ze Stráže pod Ralskem! Na republikovém finále OVOV znovu nebudou chybět

Ve Stráži pod Ralskem už dávno vědí, jak na to. „Ještě nikdy od doby, kdy jsme vstoupili do Ovéčka, jsme nechyběli na republice,“ říká organizátor Robin Horáček. Právě hostitelská škola ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem ovládla kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů v Libereckém kraji s 24 374 body. „Přijelo 10 škol a domácí zvítězili,“ usmívá se spokojeně Horáček.

Disciplíny OVOV škola pravidelně zařazuje do hodin tělesné výchovy. Skvělými výsledky se však blýskli i žáci jiných škol. „Byla tam třeba holčina ročník 2005 a dala 510 centimetrů do dálky,“ popisuje Horáček a Petr Marinčič za pořadatele dodává: „A třeba Lukáš David zvládl 108 leh-sedů. Sára Vyhlídková jich dala 103.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. „Bylo tam zhruba 130 dětí,“ vypočítává Marinčič. „Tohle krajské kolo patří k těm menším.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězné ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem si republikové finále vybojovala ještě ZŠ T. G. Masaryka z Lomnice nad Popelkou. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.