Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Rozhodčí v zeleném. Děti z Jihomoravského kraje měly při závodech vojenský dozor

Někdy záleží na maličkostech. A tou může být i výhoda domácího prostředí. Atletický stadion pro finále Odznaku Všestrannosti si v Brně vyzkoušely děti z Jihomoravského kraje. „Uvidíme, jestli jim to pro finále pomůže,“ usmívá se bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V krajském kole zvítězila ZŠ Slovácká z Břeclavi s 24 348 body.

Rozhodčí v zeleném. Děti z Jihomoravského kraje měly při závodech vojenský dozor

Do role rozhodčích se tentokrát pasovali vojáci z Univerzity obrany v Brně. „A to je vždy vítané zpestření,“ říká za pořadatele Kašpárková. „Všechno krásně plynulo a najednou jsme koukali, že už je konec.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. „Třeba jeden klučina skočil do dálky k šesti metrům,“ hodnotí Kašpárková a se smíchem dodává. „A blýskl se i náš dýdžej Aleš Matoušek, který skočil 4,17 metru. Prostě překvapil.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovala ještě brněnská ZŠ Milénova, která si připsala 23 872 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.