Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

První baseballovou show zažili školáci v Praze

První baseballovou show zažili školáci v Praze

První baseballovou show zažili školáci v Praze

Na jedné straně hřiště školáci zkoušeli, jakou rychlostí letí jejich baseballový nadhoz. Na dalším stanovišti zjišťovali, jak správně používat rukavici a házet. U speciální nafukovací konstrukce jim pak baseballový reprezentant Jan Drábek vysvětloval, jak dobře odpálit míč.

„Byl jsem překvapený tím, jak děti byly šikovné. A druhým překvapením bylo, že mnoho z nich říkalo, že nedělají žádný sport, což je škoda. Speciálně v baseballu si najde uplatnění každý i ve starším věku,“ líčil Jan Drábek, extraligový hráč a zároveň trenér mladých baseballistů.

Do pražské základní školy na náměstí Bratří Jandusů přijel s kolegy předat výhru v soutěži Baseball do školy, kterou společně připravily Český olympijský výbor a Česká baseballové asociace v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj. Školy v ní soutěžily o sety s baseballovým vybavením i show, při níž se žáci mohou zblízka a pod vedením profesionálů seznámit s baseballem.

„Je to úžasný sport v tom, jak je všestranný. Je pro malé, velké, štíhlé, silné, každý si najde svou pozici, kterou dokáže zastoupit, může v ní dominovat, být úspěšný,“ řekl František Přibyl z České baseballové asociace.

S touto kolektivní pálkovací hrou lze začít už od pěti let, tedy v přípravce. „To je baseball pro radost. Chceme děti naučit všestrannosti, nemáme trénink zaměřený na drilování baseballových dovedností, ale chceme, aby se jím děti bavily,“ dodává Přibyl s tím, že českému baseballu se daří i v mezinárodním měřítku. „Přibývá nám členů a od toho se odráží úspěšnost domácích soutěží a reprezentačních družstev, která se kvalifikují přes mistrovství Evropy na mistrovství světa, kam v příštím roce budeme cestovat s kategorií do 16 let do Japonska a s kategorií do 21 let do Mexika.“

V následujících týdnech zavítají baseballisté se svou show postupně na vítězné školy ve všech krajích České republiky. „Baseballová show dokonale rozbíhá druhý ročník Sazka Olympijského víceboje. Věřím, že děti budou z akce nadšené a zároveň bude motivací pro ostatní školy, aby se naplno pustily do plnění disciplín. I v tomto školním roce se totiž můžou těšit na spoustu atraktivních odměn, sportovních hvězd a mimořádných zážitků,“ uvedl Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Základní školy a víceletá gymnázia s odpovídajícími ročníky mohou v rámci Sazka Olympijského víceboje soutěžit o sportovní vybavení i setkání s olympioniky. Pro žáky, kteří splní všech osm disciplín víceboje, budou připravena sportovní vysvědčení s analýzou zlepšení nebo sportovních předpokladů a doporučením vhodných sportů i klubů, kde se jim děti mohou věnovat. Databázi oddílů lze najít na www.sportvokoli.cz. Školáci také mohou plnit disciplíny Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, získávat odznaky za zlepšení a bojovat o postup až do republikového finále OVOV. Registrace do projektu je otevřena na www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/.