Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Projekt Paralympijská výzva pro handicapované žáky zavítal do Kladna a Mariánských Lázní

Se začátkem druhého pololetí školního roku 2017/2018 vstoupil do své další fáze i podprojekt Sazka Olympijského víceboje s názvem Paralympijská výzva. Handicapované děti z oslovených škol napříč celou Českou republikou i nyní na jaře testují své sportovní dovednosti skrze disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti.

Projekt Paralympijská výzva pro handicapované žáky zavítal do Kladna a Mariánských Lázní

Velkého úspěchu se dočkal i Sportovní den s paralympionikem, který v dubnu proběhl na dvou školách – v Kladně a Mariánských Lázních – kde se mladí sportovci setkali s kapitánem české sledge hokejové reprezentace Zdeňkem Šafránkem, respektive s mistryní světa v pole dance Danielou Pecinovou.

Zatímco v podzimní části Paralympijské výzvy se podobné akce na školách uskutečnily výhradně v prostorách tamějších tělocvičen, nyní si žáci mohli užít sportování na čerstvém vzduchu.

Na víceúčelovém hřišti ve Speciální základní škole „Korálek“ v Kladně proběhlo měření disciplín jako hod basketbalovým míčem, trojskok nebo hod medicinbalem obouruč přes hlavu. Hlavní hvězda celého dne Zdeněk Šafránek na souběžně vedené besedě představil pozorně naslouchajícím dětem úspěchy své bohaté sportovní kariéry.

Do konce školního roku se uskuteční ještě tři Sportovní dny s paralympionikem. Poté proběhne vyhodnocení projektu výběrem nejaktivnějších škol a nejúspěšnějších mladých sportovců.

Více informací o Paralympijské výzve najdete ZDE.