Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Přednášky, sport i moře srandy. Učitelé se na společném kempu potkali už po deváté

Zápolení v badmintonu, stolním tenisu, biatlonu, házené či vědomostech z historie sportu – i takový program čekal na garanty Sazka Olympijského víceboje. V areálu Břve v Hostivicích se znovu sešli učitelé tělesné výchovy ze základních škol na společném kempu, Český olympijský výbor je sezval už po deváté. „Kapacita byla zcela naplněna, nezbylo ani jedno volné místo. Přijeli učitelé z celé republiky,“ říká šéf projektu Richard Adamec.

Přednášky, sport i moře srandy. Učitelé se na společném kempu potkali už po deváté

Teorie střídala praxi. Během dvoudenního semináře se kantoři například seznámili s projektem GYMNATHLON – dětským sportovním programem založeným na pestrém mixu atletických, gymnastických, herních a mentálních cvičení. „Učitelé tu získávají inspiraci pro hodiny tělocviku. A pro náš tým je to zase příležitost získat zpětnou vazbu,“ vysvětluje Adamec.

Na padesát učitelů z celého Česka se také dozvědělo víc o práci Českého olympijského výboru směrem k dětem. „Myslím, že kemp je pro všechny učitele, kteří se zúčastní, obrovským přínosem a to nejen pro jejich práci a pro další fungování v projektu SOV,“ líčí Martin Doktor, šéf sportovního úseku ČOV. „Dozvědí se novinky, které se chystají na příští ročník, mají možnost se účastnit zajímavých přednášek. Navíc se spolu potkají i při neformálních aktivitách a konzultují spolu výuku tělocviku ze všech stran. Tělocvikáři jsou fajn lidi a zažijí u toho i moře srandy.“

Za učiteli přijel v sobotu také David Huf, akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness trenér, který si přichystal motivační přednášku a cvičení. Po jeho praktické části zasedli učitelé zpátky do lavic, kde na ně čekala přednáška od Unie profesionálních trenérů v zastoupení trenéra basketbalu Michala Ježdíka a trenéra házené Michala Bardy. Garantům Sazka Olympijského víceboje pomohli lépe porozumět problematice, jak pracovat s talentem u mladých sportovců.

Své znalosti jim v neděli předal i fyzioterapeut David Vrbický. „Za sebe a všechny, se kterými jsem se tam pohybovala, musím říct, že to byl skvělý čas naplněný skvělou zábavou. Teorie super, praxe super, tombola super, soutěž super. Prostě parádně odvedená práce,“ nechala se slyšet Ivana Poláková ze ZŠ Ak. Heyrovského v Chomutově.

Kompletní fotogalerii najdete ZDE.