Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Podívejte se na vítězné obrázky z doplňkového úkolu

Podívejte se na vítězné obrázky z doplňkového úkolu

Z plné bedny obrázků si budou čeští olympionici vybírat ty, které je v srpnu povzbudí na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Do prvního doplňkového úkolu tohoto ročníku Sazka Olympijského víceboje se totiž zapojilo 141 škol, které zaslaly stovky originálních kreseb, koláží, ale i knížek na téma Běh nás baví. Olympioniky povzbudí i vzkazy, které děti na obrázky připojily.

„Sportujeme s vámi a máme vás rádi. Při olympiádě hodně štěstí, držíme vám obě pěsti!!!“ zněl třeba jeden z nich.

Ze 141 obrázků přihlášených do soutěže ohodnotila porota nejvyšším bodovým ziskem výtvory žáků ZŠ Vidče, ZŠ TGM Kutná Hora a ZŠ Kopřivnice. Ceny od společnosti KOH-I-NOOR v hodnotě 20 tisíc korun získávají také ZŠ Lipůvka a Masarykova ZŠ Klášterec nad Orlicí. V případě stejného bodového zisku rozhodoval o pořadí počet bodů, který udělila předsedkyně poroty. Ceny odešleme do škol v nejbližších dnech.

Reportáž Olympijského magazínu k doplňkovému úkolu najdete ZDE. Bodování jednotlivých škol do celkového hodnocení Sazka Olympijského víceboje najdete v učitelském adminu v sekci Pořadí škol.