Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Pod palbou! Freestyle motokrosař Pilát rozbouřil děti z Kunčic pod Ondřejníkem

Pod palbou! Freestyle motokrosař Pilát rozbouřil děti z Kunčic pod Ondřejníkem

Se svou motorkou zvládá kurážné kousky a děti to dobře vědí. „Jsou na mě vždycky nachystané,“ říká Petr Pilát. „Pokaždé odjíždím s nějakými obrázky, což mi vážně dělá radost.“ Přítomnost českého freestyle motokrosaře si tentokrát užili školáci ze ZŠ a MŠ Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem. Škola z Moravskoslezského kraje získala trénink jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Děti se zprvu rozehřály krátkou rozcvičkou a pomalu se dostávaly do tempa. „Bylo to moc fajn, všechny děti byly skvělé. Při té úvodní rozcvičce ještě byly takové unavené, ale jakmile se začalo cvičit a přišly na řadu týmové disciplíny, ožily a rozbouřily se,“ popisuje šestadvacetiletý závodník. „Byla tam výborná atmosféra.“

Když se pak počítaly výsledky, ocitl se Pilát pod palbou otázek. „Nahrnuly se ke mně a ptaly se mě na tisíc otázek. Začalo to tím, kolik mám pohárů, jaká je moje motorka, nebo jak skáču vysoko,“ vypočítává. „Od děvčat už potom padaly takové otázky, jestli mám přítelkyni a tak. Takže velice zajímavé,“ směje se.

A jak vysoko tedy na své motorce skáče?
„Přibližně dvanáct metrů,“ říká. „A doma mám asi 250 až 300 pohárů. Ukládám je do takové místnosti, které říkám „Kutloch“, v něm mám všechny své cennosti ze závodění – poháry, medaile nebo třeba věnce.“

Podívejte se do fotogalerie, jak trénink probíhal.