Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Počasí navzdory. Pražské školáky při krajském kole Odznaku Všestrannosti déšť nepřemohl

Jako den a noc, tak rozdílná byla krajská kola Odznaku Všestrannosti v Praze. První půlce pražského regionu v úterý počasí přálo. Zato ve středu bojovali soutěžící na stadionu Slavie i s deštěm či dokonce s průtržemi mračen. „Ale děti se s tím statečně praly, nikdo se kvůli počasí neodhlašoval. Ti, kteří byli zapsaní, přišli,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Vítězství připadlo ZŠ Jitřní z Prahy 4 s 25 442 body a FZŠ Chodovická z Horních Počernic s 25 336 body.

Počasí navzdory. Pražské školáky při krajském kole Odznaku Všestrannosti déšť nepřemohl

Během dvou dnů se v pražském Edenu utkalo o postup do brněnského finále více než 400 dětí. A skvěle si vedl třeba Vladimír Ficek ze ZŠ Brigádníků z Prahy 10, běh na 1000 metrů prosvištěl v úctyhodném čase 3:04. „A dvě dívky zase zvládly v driblingu 360 metrů,“ vypočítává Zavřel. Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu.

Pořádnou dávku odolnosti však prokázali také rozhodčí. „Je bych taky vyzdvihl,“ upozorňuje Zavřel. „Podmínky byly především ve středu kvůli počasí opravdu náročné.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězných pražských škol tak přímo postoupily ještě ZŠ T.G. Masaryka v Praze 12 s 24 284 body a ZŠ Mládí z Prahy 13 s 23 847 body. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.