Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Olympionici předali zástupcům škol výhry v Sazka Olympijském víceboji

Olympionici předali zástupcům škol výhry v Sazka Olympijském víceboji

Olympijská vítězka ve veslování Mirka Topinková Knapková, mistryně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová, bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z Evropských her ve stolním tenise Iveta Vacenovská, dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor i trojnásobný olympionik ve skoku o tyči Štěpán Janáček předali ceny zástupcům škol, které uspěly v losování odměn Sazka Olympijského víceboje za ročník 2016/2017. Padesátka škol si rozdělila rovným dílem milion korun.

„Moc si vážíme toho, že učitelé a ředitelé na základních školách podporují Sazka Olympijský víceboj a umožňují v hodinách plnit jednotlivé dovednosti a disciplíny. Máme tisíce zapojených škol a desetitisíce dětí, ale byli bychom rádi, kdyby počet ještě narůstal,“ řekl Petr Graclík, generální sekretář ČOV.

Slavnostní předávání cen se odehrálo v prostorách České národní banky. Jednotlivé ambasadory projektu, kteří předávali ceny, představili umělci prostřednictvím tanečních a artistických představení.

„Pro děti je impuls, že nás uvidí naživo a pak třeba v televizi. Navíc dostanou ocenění, co víc je může motivovat?“ říká stolní tenistka Iveta Vacenovská. A vodní slalomářka Kateřina Kudějová dodávala: „Je dobré, že se tu mohli tělocvikáři setkat. Někteří tělocvikáři projektu hodně pomáhají. Kdyby byl někdo takový na každé škole, bylo by to super.“

Sportovní vybavení si budou v rámci věrnostního programu Sazka Olympijského víceboje vybrat školy ze třinácti různých krajů. Jejich kompletní přehled najdete ZDE. „Projekt Sazka Olympijský víceboj kvituju, protože rozhýbá všechny děti. Nám se v něm daří. Setkání s olympioniky motivují nejen děti, ale i nás kantory, abychom měli chuť do další práce,“ řekl tělocvikář Pavel Novák z Kameniček, který se projektu věnuje dlouhodobě.

Podívejte se na fotografie z akce zde.