Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Olympijský diplom pro veřejnost! Výsledky převádíme do dalšího roku

Motivovat děti k návratu ke sportu a k přihlášení do sportovních klubů je nyní mnohem důležitější než v minulosti. Proto výjimečně otevíráme Olympijský diplom veřejnosti. „Šest let ve spolupráci s učiteli doporučujeme dětem v České republice nejvhodnější sporty, respektive konkrétní sportovní kluby v okolí školy. Letošní sedmý ročník ale výrazně ovlivnila protiepidemická opatření a učitelé neměli, a nemají, moc šancí splnit s dětmi všech osm disciplín,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

Olympijský diplom pro veřejnost! Výsledky převádíme do dalšího roku

Učitelé tak budou mít k dispozici Olympijské diplomy i třeba jen s jedním zapsaným výsledkem. Takový diplom nebude obsahovat analýzu sportovních předpokladů, ale výzvu pro rodiče, aby přes prázdniny s dětmi dokončili chybějící disciplíny. „Na konci srpna, pokud dokončí chybějící disciplíny, získají elektronický Olympijský diplom s analýzou a tipy na sportovní kluby, které by s dětmi mohli vyzkoušet,“ popisuje Adamec.

Inspirace a motivace

I rodiče, kteří nebudou mít ze školy rozpracovaný Olympijský diplom, budou mít přes prázdniny šanci získat elektronickou verzi. „Ale pravděpodobnost, že se do sportování s dětmi pustí, bude mnohem větší, když ze školy Olympijský diplom dostanou a učitelé je vyzvou, aby s dětmi přes prázdniny disciplíny dokončili,“ říká Adamec. „Věříme, že si díky aktuální situaci všichni uvědomují význam pohybu a ocení, že mohou získat tipy na sporty, které by mohly být vhodné pro jejich děti.“

Spolupráce s učiteli vždy skvěle fungovala, nyní bude zásadní jejich inspirace směrem k rodičům. „Bude důležité, aby je motivovali ke sportování s dětmi a k tomu, aby přemýšleli nad jejich přihlášením do sportovních klubů - ať už podle našeho doporučení, nebo podle toho, co jejich potomky baví,“ myslí si Adamec.

V případě, že školy nebudou mít v letošním školním roce u dětí splněny všechny disciplíny pro získání Olympijského diplomu nebo Odznaku všestrannosti, převedou se jim již zapsané výsledky do následujícího školního roku. Budou tak v roce 2021/2022 mít možnost doplnit pouze chybějící výsledky. A to i v případě, že rodiče u dětí přes prázdniny doplní disciplíny a získají kompletní diplom v elektronické podobě. Tyto výsledky budou v samostatné databázi a nebudou se s těmi od učitelů míchat. V případě, že to situace umožní, mohou převedené výsledky nahradit aktuálními daty. Více ZDE.

Pokud by dětem ve sportování měla překážet nepříznivá finanční situace, mohou se obrátit na Českou olympijskou nadaci o pomoc se zaplacením příspěvků nebo sportovního vybavení. "To je další prosba na učitele. Vyzvěte rodiče, aby s dětmi udělali Olympijský diplom a informujte je o České olympijské nadaci," apeluje Adamec.