Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Odznak Všestrannosti objevuje talenty. Sokolovský žák Kundrát píše historii

Krásný nový stadion v Ostrově hostil krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Karlovarském kraji. „K tomu jsme měli ideální počasí na sportování,“ říká pořadatel Radek Zavřel. „A navíc se tady plavalo, což se taky často nestává.“ Zvítězila ZŠ Masarykova z Ostrova s 24 586 body.

Odznak Všestrannosti objevuje talenty. Sokolovský žák Kundrát píše historii

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů, driblingu či plavání. „Právě poslední disciplína je volitelná, děti si vybírají mezi během, driblingem a plaváním. Plavání si tady vybral taky náš dýdžej Aleš Matoušek, takže i o zábavu bylo postaráno,“ usmívá se Zavřel.

Jan Kundrát (2003) ze ZŠ Křižíkova v Sokolově může být tím, o kterém v budoucnu ještě uslyšíme. „Získal celkem 5821 bodů. To jsem snad za dobu, kdy se Odznaku věnuju, nezažil,“ žasl Zavřel. „Třeba kilometr běžel pod tři minuty. Byl opravdu excelentní ve všem, prostě budoucí vrcholový sportovec.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovala ještě ZŠ Česká z Františkových Lázní, která si připsala 24 367 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.