Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Nový ročník Sazka Olympijského víceboje startuje i s novinkami!

Přesně 5. října odstartuje letošní ročník projektu Sazka Olympijský víceboj. „Obvykle kopírujeme začátek školního roku, ale letos jsme start posunuli. Přes prázdniny a v průběhu září jsme totiž veřejnosti umožnili získat Olympijský diplom s analýzou sportovních předpokladů a doporučením vhodných sportů. Chtěli jsme tak po náročném covidovém období co nejvíce pomoci rodičům s návratem dětí ke sportu,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu. „Díky této výjimce jsme ale nemohli v adminu provést nutné úpravy před začátek školního roku. Proto jsme museli pro školy odložit začátek letošního ročníku.“

Nový ročník Sazka Olympijského víceboje startuje i s novinkami!

Od úterý 5. října bude v adminu možné upravit třídy a žáky, aby seděli s aktuálním stavem na škole. Zapisovat výsledky v jednotlivých disciplínách bylo sice možné v provizorním režimu i v září, ale nyní se vrací všechny funkce, na které jsou učitelé zvyklí.

KOMPLETNÍ LETOŠNÍ PROPOZICE KE STAŽENÍ ZDE

„Doufáme, že tento ročník už nebudou školy muset řešit omezení a výuku na dálku, proto jsme připravili do aktuálního ročníku vše, na co jsou učitelé zvyklí. Čekají je soutěže o Olympijské tréninky či hlavní cenu v podobě sportovního vybavení,“ říká Adamec. „Konto učitelů má navíc v odměnách pro garanty o jeden rok prodlouženou expiraci. Tato výjimka platí pouze pro letošní ročník, protože v minulých dvou letech učitelé nemohli projekt realizovat a nebylo to jejich vinou.“

Zjednodušené diplomy už za 5 a více disciplín

V minulém školním roce jsme dotazníkovým šetřením na školách zjišťovali, jak hodnotí učitelé jednotlivé disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti. „Výsledek nám ukázal disciplíny, které je na některých školách velmi obtížné realizovat, a to především kvůli chybějícím pomůckám. V letošním roce proto poprvé připravíme zjednodušené diplomy i pro žáky, se kterými splní učitelé 5 a více disciplín z diplomu nebo odznaku,“ představuje Adamec největší letošní novinku.

Zjednodušený Olympijský diplom ukáže žákům výsledky v absolvovaných disciplínách, formou palečků jim sdělí, jak jsou na tom jejich výsledky v porovnání s vrstevníky, a pokud mají zapsané výsledky u disciplín z minulého roku, obdrží i porovnání s nimi. Navíc budou mít žáci možnost přes prázdniny absolvovat chybějící disciplíny s rodiči, aby následně získali na začátku dalšího školního roku do mailu elektronický kompletní Olympijský diplom s analýzou sportovních předpokladů a doporučenými sporty a sportovními kluby v okolí školy.

Novinka v podobě zjednodušených diplomů pomůže i dětem, které chyběly a nestihly splnit některé disciplíny, stejně jako ostatní tak na konci roku dostanou své diplomy. Kompletní Olympijský diplom a Odznak všestrannosti je ale stále základní výstup pro děti zapojené do projektu. Proto za zjednodušené diplomy nezískávají garanti zlaťáky na odměny pro garanty, ani body do soutěže o Olympijské tréninky nebo hlavní cenu Sazka Olympijského víceboje, sportovní vybavení pro hodiny tělocviku.

Zrušena je dodatečná doposílka diplomů a odznaků v září 2022, protože děti obdrží zjednodušené diplomy.

Česko vesluje

Sportovní projekt Česko vesluje má nově záštitu Sazka Olympijského víceboje. Se startem aktuálního ročníku tak najdete v adminu v záložce AKCE sekci Česko vesluje, kde bude probíhat správa tohoto projektu (nominace veslic, zapisování výsledků a jejich vyhodnocování). „Chceme tím způsobem zjednodušit školám administrativu, nebudou muset zakládat žáky v jiném administrativním prostředí a řešit separátně souhlas se zpracováním osobních údajů. Pokud se nám, projektu Česko vesluje a především školám spolupráce osvědčí, chtěli bychom tímto způsobem pomáhat dalším zajímavým sportovním projektům, čímž zároveň učitelům dále rozšíříme možnosti, jak zatraktivnit dětem hodiny tělocviku,“ popisuje Adamec.

Pokud školy chtějí o projektu získat více informací, nebo se chtějí rovnou zapojit a potřebují poradit, jak získat nebo zapůjčit veslařský trenažér, mohou se obrátit na info@ceskovesluje.cz nebo na infolinku: +420 777 969 271.

Přibydou další disciplíny?

„V letošním školním roce hledáme alternativy k těm disciplínám, které mají školy problém plnit vzhledem k chybějícím pomůckám. S vybranými školami se domlouváme na tom, že absolvují klasické disciplíny a zároveň i nově navržené alternativy. Ty se ale objeví na konci listopadu v adminu všem školám ve speciální záložce. Nebudou se tedy plést s klasickými disciplínami víceboje,“ líčí Adamec. „Zároveň ale umožní, v případě zájmu, se do testování alternativních disciplín zapojit i školám, se kterými nejsme v kontaktu. Pokud se do testování rozhodnete zapojit, informujte nás prosím na infomailu viceboj@olympic.cz.“

Klasické disciplíny diplomu i odznaku plánujeme do dalších školních let zachovat. Případné alternativní disciplíny by od školního roku 2022/23 měly být variantou pro školy, které nemohou klasické disciplíny s žáky splnit. Soutěžní část Odznaku všestrannosti zůstane zachována v původním režimu s klasickými disciplínami.