Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Nový dodavatel KOH-I-NOOR HARDTMUTH přichází s projektem Špačkoš

Tradiční česká firma, která je zároveň jedním z největších světových producentů špičkových uměleckých, školních a kancelářských potřeb, patří nově mezi dodavatele Sazka Olympijského víceboje a přináší projekt Špačkoš, který už se rozběhl v minulém roce na desítkách škol v rámci T-Mobile Olympijského běhu.

Nový dodavatel KOH-I-NOOR HARDTMUTH přichází s projektem Špačkoš

Špačkoš má dvě části. Tou první je soutěž pro jednotlivé třídy na škole v kreslení, která bude probíhat každý školní rok a bude vyhodnocená vždy na konci května. Druhou částí je sběr špačků, tedy vypsaných nebo například zlámaných zbytků tužek a pastelek, který bude probíhat vždy dva roky mezi konáním olympijských her. Z nasbíraných špačků vytvoří klienti centra STROOM Dub u Prachatic, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, v rámci relaxace pomocí pracovní činnosti, umělecká díla. Ta by měla být k vidění na Olympijských festivalech v České republice a také v Českém domě v dějišti olympiády, navíc by měla být následně vydražena ve prospěch České olympijské nadace, jež podporuje nadšené sportovce ve věku 6 až 18 let. Před olympiádou v Tokiu bude sběr Špačků ukončen na konci února 2020.

„Kreslení rozvíjí jemnou motoriku, která je důležitá i pro sport. Projekt Špačkoš má navíc ještě sociálně ekologický rozměr,“ shrnul krátce a trefně podstatu Vlastislav Bříza, předseda představenstva KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

Špačkoš – soutěž v kreslení ve školním roce 2018/2019

Každá třída může nahrát pouze jeden obrázek (nahraje ho garant po přihlášení do adminu Sazka Olympijského víceboje). Může to být výtvor, který děti vyberou jako nejlepší, nebo se může jednat o koláž z několika obrázků dětí ze třídy. Kreativitě se meze nekladou, jen je potřeba dodržet zadání, a tím je obrázek zobrazující fair play, ať už ve sportu nebo v běžném životě.

Dále je potřeba splnit ještě základní podmínku, kterou je splnění všech disciplín Sazka Olympijského víceboje, ať už Olympijského diplomu nebo Odznaku všestrannosti, s 80 % dětí ve třídě.

V úvodu června vybere komise složená ze zástupců ČOV a KOH-I-NOOR HARDTMUTH 3 hlavní vítěze, kteří získají velký set pro výtvarnou výchovu v hodnotě 10 000 Kč. Dalších 7 tříd získá malý set pro výtvarnou výchovu v hodnotě 3 000 Kč.

Špačkoš – sběr do února 2020

Škola se zapojí jednoduše, stačí se v adminu Sazka Olympijského víceboje přihlásit jedním kliknutím ke sbírání špačků a vytvořit si Špačkoš z jakékoli krabice, kterou si hezky vyzdobí (po přihlášení v adminu bude na školu odeslán set samolepek pro doplnění výzdoby Špačkoše) a bude do ní sbírat špačky z tužek a pastelek.

Pro 3 nejlepší sběratele bude připraven velký set pro výtvarnou výchovu v hodnotě 10 000 Kč a také pro 7 dalších zapojených škol, které budou vylosovány, bude připravena odměna v podobě malého setu pro výtvarnou výchovu v hodnotě 3 000 Kč.

Kompletní pravidla soutěže naleznete ZDE.