Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky v letošním školním roce

Start pátého ročníku Sazka Olympijského víceboje se nese ve znamení změn. Projekt má nové logo, které vizuálně koresponduje s logem Českého olympijského výboru. Vizuální změny se dočkal také web Sazka Olympijského víceboje. Klíčovou novinku je nový admin, který kromě vizuální proměny nabízí jednodušší ovládání, nové funkce, ale zároveň zachovává prvky, na které jste zvyklí.

Novinky v letošním školním roce

Na hlavní stránce adminu naleznete nově přehledný kalendář nejdůležitějších termínů letošního ročníku. V sekci Škola a garanti, jak už název napovídá, můžete nově na jednom místě aktualizovat informace o škole, jejím vedení a zároveň o garantech, kterých může být vedeno na škole až pět.

Žáky na vaší škole budete moci zadávat a upravovat v sekci Třídy a žáci, jak jste zvyklí. Významné je u každého žáka nové zatrhávací políčko GDPR. Jeho zatržením nám dáváte na vědomí, že máte od rodičů dítěte souhlas se zpracováním osobních údajů. Pokud toto políčko nebude u dítěte zatrženo na konci školního roku, i kdyby byly u dítěte v adminu vyplněny výsledky u všech disciplín, nebudou zpracovány při vytváření analýzy pohybových předpokladů Olympijského diplomu ani nebudou použity pro výpočty hodnoty Odznaků všestrannosti – dítě tedy na konci roku neobdrží diplom ani odznak. Více o problematice GDPR se dozvíte zde.

Nově lze u žáků také přesněji definovat handicap. Pokud máte ve třídě žáka nebo žáky s handicapem, prosím, vyplňte tato políčka co nejpřesněji, a pokuste se je zapojit do Sazka Olympijského víceboje. Ve spolupráci s Českým paralympijským výborem nadále rozvíjíme program Paralympijská výzva, a proto potřebujeme znát nejen výsledky disciplín, které děti dokázaly absolvovat, ale potřebujeme také informace o jejich handicapu. Pomozte nám! Zapojte handicapované děti do všech aktivit, které zvládnou. Pro každé handicapované dítě, které zvládne absolvovat alespoň jednu disciplínu, obdržíte na konci školního roku speciální diplom Paralympijské výzvy.

Největší změnou prošla sekce Výsledky, ve které zadáváte výkony vašich žáků přímo v prostředí adminu nebo pomocí excelové tabulky. Chceme zachovat rozdělení žáků ve třídách, ale umožnit vám zadávání výsledků pro vámi vybrané skupiny žáků. Nově si tak můžete libovolně vyfiltrovat žáky, kterým chcete výkony vkládat. Například si můžete vybrat zadávání výsledků více třídám najednou, pouze chlapcům nebo dívkám, vybraným ročníkům, konkrétnímu žákovi nebo filtry nakombinovat. Tyto filtry platí pro zadávání nejen v adminu, ale i přes excelovou tabulku. Podle filtru, který si zvolíte, se vám vyexportuje tabulka s vybranými žáky, následně můžete výkony doplnit do excelu a ten zpět nahrát do adminu.

Stejně tak si můžete zvolit, které disciplíny zrovna chcete zadávat, aby pro vás bylo administrační prostředí přehlednější. Nebo si zobrazit u vybraných žáků jen disciplíny, kde jim chybí zadaná hodnota výkonu. Navíc máme nyní v adminu speciální systém, který si v malých časových intervalech průběžně ukládá zadané výsledky. A v případě, že byste chtěli ze zadávání odejít a neměli jste ještě vše uloženo, upozorní vás a vyzve k uložení výsledků.

Sekce Statistiky vám poskytne kompletní přehled informací o vašich třídách i jednotlivých žácích. Do této sekce byla přidána funkce filtru stejně jako do sekce Výsledky, takže si můžete zobrazit statistiky přesně těch žáků, které potřebujete porovnat. A pokud ve statistikách narazíte na nedoplněný výsledek, který máte u sebe změřený, jedním kliknutím se přesunete do sekce výsledky na danou disciplínu daného žáka, abyste ji mohli jednoduše vyplnit.

Sekce Odměny pro garanty sice prošla jen drobnou úpravou, ale přesto jí věnujte na začátku školního roku také pozornost, protože byly doplněny další produkty z oblíbené olympijské kolekce 2018.

Věříme, že nový admin oceníte. Doufáme, že pro vás bude intuitivnější a efektivnější. Pokud ovšem narazíte v adminu na jakýkoliv problém, se kterým budete potřebovat pomoc, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře přímo v adminu nebo na emailu viceboj@olympic.cz, abychom ho společně mohli dále vylepšovat nebo abychom odstranili chyby, které jsme při testování mohli přehlédnout a objeví se až v praxi.

Další novinku teprve chystáme

Se systémem Bakaláři spolupracujeme na možnosti propojení s adminem Sazka Olympijského víceboje. Školy, které používají systém Bakaláři včetně aktivního datového konektoru, by díky tomu jednoduše přenesly evidenci tříd a žáků do adminu Sazka Olympijského víceboje. Brzy vám přineseme další informace o této chystané novince.