Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Neporazitelní. Pardubickému kraji znovu vládne Moravská Třebová

Neporazitelní. Pardubickému kraji znovu vládne Moravská Třebová

Jako kdyby měli na vítězství patent. Když dojde na Odznak všestrannosti olympijských vítězů, tým ze ZŠ Palackého v Moravské Třebové nezná slitování. I v krajském kole pro Pardubický kraj pořádající škola ovládla soutěž družstev a s přehledem se kvalifikovala do republikového finále. „Navíc se ziskem téměř 26 tisíc bodů, což je nejvíc ze všech dosavadních krajských kol,“ říká za pořadatele David Novotný.

V týmové soutěži skončila druhá ZŠ Masarykova z Klášterce nad Orlicí a třetí byla ZŠ a MŠ Kameničky. Celkem v krajském kole závodilo 13 školních družstev.

Mezi jednotlivci zazářil třeba Matyáš Novák (ročník 2002) ze ZŠ Jiráskova ve Vysokém Mýtě, jenž proběhl kilometrovou trať ve vynikajícím čase 3:07. A ještě jeden mimořádný výkon: Hana Hájková (ročník 2002) z vítězné školy hodila 150gramovým míčkem 65 a půl metru. „Tím překonala i všechny chlapce,“ chválí Novotný.

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. „Celkem se zúčastnilo 160 dětí,“ upřesňuje Novotný.

Sportovní den na hřišti ZŠ Palackého v Moravské Třebové jako obvykle moderoval Jan Smetana a nechybělo ani vystoupení kouzelníka a iluzionisty Pavla Dolejšky. „I on je na soutěžích OVOV častým hostem, děti si jeho show pokaždé užijí,“ zmiňuje Novotný. Soutěžícím předávala medaile legendární trojskokanka Šárka Kašpárková.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.