Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Nejvíc bodů v druhém doplňkovém úkolu získala ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Celkem 92 škol se zapojilo do druhého doplňkového úkolu tohoto ročníku Sazka Olympijského víceboje. Děti při něm zjišťovaly, jaké potraviny a nápoje jsou zdravé a jak dlouho musejí sportovat, aby vyvážily přijatou energii.

Nejvíc bodů v druhém doplňkovém úkolu získala ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

„Úkol se nám moc líbil, z jedné hodiny bylo nakonec mnohem víc, ale vůbec to nevadilo,“ glosovala doplňkový úkol Renata Šimková, garantka ze základní školy v Polešovicích. Její kolega Tomáš Kordula dodával: „Kromě nových a podnětných informací jsme si při realizaci Zdravé hodiny užili i spoustu srandy.“

Školy přistoupily ke ztvárnění úkolu s řadou originálních přístupů. Nejvíce bodů získala v hodnocení čtyřčlenné poroty složené se zástupců Českého olympijského výboru a Sazky fotografie ze ZŠ a MŠ Bílá Třemešná. Jako druhá v pořadí se umístila ZŠ Měřín, kde školáci ztvárnili úkol pomocí „komiksu“ s bublinami, v němž si zahráli samotní žáci. Třetí nejvyšší bodový zisk si připsaly ZŠ a MŠ Rynárec a ZŠ a MŠ Zaječov. V Zaječově vyrobili kostýmy jednotlivých zdravých i nezdravých jídel s převodem jejich kalorické hodnoty na minuty běhu. V Sokolově v ZŠ Běžecká nechyběla vedle sportujících dětí na obrázku i pohádka o planetě Dortík a Supermrkvoušovi.

Kompletní přehled bodů získaných v druhém doplňkovém úkolu najdete v adminu v záložce „Pořadí škol“ ve sloupci „Doplňkový úkol 2“.